کد خبر: 463
تاریخ انتشار: 13 اسفند 1394 - 14:45
پلیس مسکو زنی را با سر بریده یک دختر ۴ ساله در نزدیکی ایستگاه مترو دستگیر کرد. مقامات روسیه گفتند که این زن ۳۹ ساله گلچهره باباکولوا نام دارد و شهروند ازبکستان است. پلیس درباره انگیزه قتل تحقیق میکند.

به گزارش فراتاب،روز دوشنبه (۱۰اسفند) فیلمی ازدوربین‌های مداربسته شهر مسکو در شبکههای اجتماعی منتشر شد که زن ازبکستانی را نشان میدهد که چادری سیاه بر سر دارد. این زن در نزدیکی ایستگاه "اکتیابرسکایا پوله" در قلب مسکو سر بریده کودکی چهار ساله را در دست دارد. او با نشان دادن سر طفل شعار الله‌اکبر میدهد.

این زن که بعدا مشخص شد گلچهره باباکولوا نام دارد به روسی فریاد میزند: «من تروریست هستم. من میمیرم ولی شما جزای خود را بعدا خواهید دید!»

مقامات روسیه هویت این زن را شناسایی کردند و گفتند که او شهرند ازبکستان است و از سمرقند به مسکو آمده است. وی از دختربچه چهارساله یک خانواده روس مواظبت میکرد. مقامات همچنین اعلام کردند که برای تشخیص وضعیت روحی، این زن را به مرکز بیماریهای روانی شهر مسکو بردهاند.

قبل از بروز این حادثه خانهای در مسکو آتش گرفت

صبح روز دوشنبه که این حادثه رخ داد ماموران آتشنشانی جسد بیسر یک دختربچه را در خانهای در مسکو یافتند.رسانههای روسیه گزارش دادند که گلچهره پس از آن که والدین کودک خانه را ترک کرده‌اند این جنایت را مرتکب شده است. برخی از روزنامههای چاپ مسکو نوشتند که گلچهره این خانه را که در خیابان "نارودناوا آپالچنیا" واقع است آتش زده و بلافاصله محل حادثه را ترک کرده است.

به نوشته روزنامههای چاپ مسکو ماموران آتشنشانی حریق را مهار کردند. چهار نفر در این حادثه نجات یافتند. تحقیقات پلیس در محل هنوز ادامه دارد.

در فیلمهایی که در شبکههای اجتماعی انتشار یافته یکی از ماموران پلیس در بیرون ایستگاه مترو از این زن می‌خواهد تا مدارک شناسایی‌ خود را نشان دهد، پس از آن این زن تهدید میکند که خود را منفجر کند.اما ماموران او را دستگیر میکنند. بعد از دستگیری این زن، اثری از مواد منفجره در میان وسایل و لباس‌های او نیافتند.

روزنامه "ماسکوفسکایا کامسومولتس" چاپ مسکو نوشته است که بر اساس ماده ۱۰۵قانون جزا علیه گلچهره پرونده جنایی باز شده و پلیس درباره انگیزه این عمل جنایی تحقیق میکند.

نظرات
آخرین اخبار