کد خبر: 3180
تاریخ انتشار: 6 مرداد 1395 - 16:15
یک سهمیه المپیک غیرمنتظره برای ایران
ملی‌پوش قایقرانی ایران با مثبت شدن دوپینگ نماینده قزاقستان به سهمیه المپیک رسید.

به گزارش فراتاب، ملی‌پوش قایقرانی کانوی ایران سهمیه المپیک ریو را کسب کرد. با مثبت شدن دوپینگ ورزشکار قزاقستان در رقابت‌های انتخابی المپیک، عادل مجللی پاروزن ایران سهمیه المپیک ریو را کسب کرد تا قایقرانی ایران دو نماینده در سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک داشته باشد.

عادل مجللی در رقابت‌های انتخابی المپیک سوم شد و نماینده قزاقستان اول، که سهمیه پاروزن قزاق به دلیل دوپینگ از لیست حذف شد و عادل مجللی به عنوان قایقران دوم به سهمیه رسید. نماینده ازبکستان که دوم شده بود به دلیل حضور قایق دو نفره این کشور در المپیک سهمیه نگرفت و به همین دلیل مجللی به عنوان نفر دوم آسیا راهی المپیک می‌شود.

فدراسیون جهانی قایقرانی با تماسی که با فدراسیون ایران داشته از حذف نماینده قزاقستان خبر داده و اعلام کرده که اگر ایران می‌خواهد مجللی در المپیک حضور داشته باشد نام او را به فدراسیون جهانی اعلام کند تا شرایط حضور او در ریو مهیا شود. فدراسیون ایران اکنون در حال مذاکره با فدراسیون جهانی برای نهایی شدن حضور مجللی در المپیک 2016 است.

با این سهمیه تعداد سهمیه های ایران در کاروان المپیک ریو به عدد 64 رسید و هم چنین علاوه بر مهسا جاور ، مجللی دومین قایقران ایران در المپیک است.

منبع: ایسنا

نظرات
آخرین اخبار