کد خبر: 1236
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 09:00
طی یک نظرسنجی که از دانش‌آموزان حاضر و گذشته انگلستان انجام گرفت از آن‌ها درخواست شد کتاب‌هایی را که دوست دارند اعلام کنند.

به گزارش فراتاب،به نقل از ایندیپندنت، کلاس‌های ادبیات ممکن است برای بسیاری جذابیت لازم را نداشته باشد اما برای برخی دیگر کلاس ادبیات راهی برای ورود به دنیای کلمه‌هاست.
طی نظرسنجی که بین 2000 نفر انجام گفت اعلام شد اکثر افراد شرکت‌کننده از خواندن کتاب «مزرعه حیوانات» در کلاس بسیار لذت برده‌اند.


20 درصد هم به کتاب «آرزوهای بزرگ» نوشته «چارلز دیکنز» رأی داده‌اند و از خواندن آن خاطره خوبی دارند. کتاب «سالار مگس‌ها» نوشته «ویلیام گولدینگ» در جایگاه سوم قرار دارد. کتاب «کشتن مرغ مقلد» نوشته «هارپر لی» که اخیراً درگذشته است در رده چهارم قرار دارد و رمان دوره ویکتوریا به نام «بر بلندی‌های بادگیر» در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

با وجود اینکه امسال سالگرد چهارصد سالگی مرگ «ویلیام شکسپیر» است اما نام کتاب‌های وی در رده اول تا پنجم جایی ندارد اما «مکبث» و «رؤیای نیمه‌شب تابستان» در رده ششم و هفتم قرار دارند. دیگر نمایشنامه‌های این نویسنده از جمله «ژولیوس سزار»، «تاجر ونیزی»، «شب بیستم»، و «هیاهوی بسیار برای هیچ» در بیست کتاب اول این رده‌بندی قرار دارد.

البته کتاب «رومئو و ژولیت» در انتخاب زنان در بین پنج اثر اول بود و «مکبث» محبوب‌ترین نمایشنامه بین مردان بود.

«ناطور دشت» نوشته «سالینجر»، «گتسبی بزرگ» نوشته «فیتزجرالد»، «موش‌ها و آدم‌ها» نوشته «اشتاین‌بک» و «دراکولا» نوشته «استوکر» نیز در این فهرست که به صورت کامل در زیر آمده است دیده می‌شود:

 1. 1. «مزرعه حیوانات»
  2. «آرزوهای بزرگ»
  3. «سالار مگس‌ها»
  4. «کشتن مرغ مقلد»
  5. «بر بلندی‌های بادگیر»
  6. «مکبث»
  7. «رومئو و ژولیت»
  8. «رویای نیمه‌شب تابستان»
  9. «موش‌ها و آدم‌ها»
  10. «تار شارلوت»
  11. «دراکولا»
  12. «تماس بازجو»
  13. «فرانکنشتاین»
  14. «تس دوربورویل»
  15. «ناطور دشت»
  16. «گتسبی بزرگ»
  17. «هیاهوی بسیار برای هیچ»
  18. «رنگ بنفش»
  19. «پایان سفر»
  20. دیگر آثار..               

منبع:ايبنا

نظرات
آخرین اخبار