کد خبر: 12450
تاریخ انتشار: 12 تیر 1403 - 19:23
گزارشی درباره موفق‌ترین نویسندگان و پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان
دو رمان کالین هوور، نویسنده‌ی آمریکایی، بیشترین فروش را به خود اختصاص داده‌اند.

فراتاب: از سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳، کتاب‌های بسیاری فروش رفته‌اند. در این چهار سال، کتاب‌هایی نوشته شده‌اند که توانستند به جایگاه پروفروش‌ترین‌های دو فهرست معتبر جهان، یعنی نیویورک تایمز و پابلیشرز ویکلی، دست یابند.

کدام فهرست معتبرتر است؟

هر دو فهرست از میزان اعتبار یکسانی برخوردارند و قابل‌استناد هستند. نیویورک تایمز از روزنامه‌های معروف‌ آمریکاست و پابلیشرز ویکلی هم مجله‌ای آمریکایی است که مختص ناشران، کتاب‌داران و کتاب‌فروشان آن کشور است.

پروفروش‌ترین کتاب‌ سال ۲۰۲۰

در فهرست پروفروش‌ترین سال ۲۰۲۰ نیویورک تایمز، کتاب «جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» نوشته‌ی «دیلیا اونز» جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است، داستانی جنایی درباره دختری به‌نام کیا کلارک که در عمر خود با طبیعت پیوند نزدیکی دارد، اما به قتل متهم می‌شود و پلیس در تلاش است تا قاتل را بیاید و به این پرونده خاتمه دهد.

ولی زمانی‌که به فهرست پابلیشرز ویکلی نگاه می‌کنیم می‌بینیم که این کتاب در رتبه‌ی چهارم پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفته است و رتبه‌ی نخست فهرست این مجله متعلق به کتاب «آفتاب نیمه‌شب» نوشته‌ی «استفانی مایر» است. این کتاب یکی از رمان‌های مجموعه‌ی گرگ‌ومیش است، با این تفاوت که در این رمان، داستان از زبان شخصیت دیگر مجموعه بیان می‌شود.

پرفروش‌ترین کتاب‌ سال ۲۰۲۱

رمان «چهار باد» نوشته‌ی «کریستین هانا» به‌عنوان پروفروش‌ترین کتاب این سال نیویورک تایمز معرفی شده است. این رمان درباره‌ی دورانی است که ایالت تگزاس و بسیاری دیگر از بخش‌های ایالات متحده آمریکا درگیر رکود و خشکسالی‌اند و السا، قهرمان داستان ما، با تقلا و سختی بسیار می‌کوشد تا خانواده‌‌اش و مزرعه‌ای را که در آن کار و زندگی می‌کند حفظ کند. حال نکته‌ی جالب‌توجه‌ اینجاست که این رمان، در فهرست پابلیشرز ویکلی در جایگاه هفتم قرار دارد و جایگاه نخست متعلق به گرافیک‌رمان «سگ‌مرد» اثر داو پیلْکی است.

پروفروش‌ترین کتاب‌ سال ۲۰۲۲

باز هم رمان جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند اثر پروفروش دیلیا اونز جایگاه نخست را در فهرست پرفروش‌ترین‌های ۲۰۲۲ نیویورک تایمز از آن خود کرد. هرچند، همین رمان در فهرست ۲۰۲۲ پابلیشرز ویکلی، جایگاه چهارم را دارد و سه رمان «ما تمامش می‌کنیم»، «حقیقت» و «ما شروعش می‌کنیم» اثر کالین هوور به‌ترتیب جایگاه اول، دوم و سوم این مجله را تصاحب کردند.

پروفروش‌ترین کتاب‌ سال ۲۰۲۳

و در پایان، جایگاه نخست فهرست پروفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز در ۲۰۲۳ به رمان «ما شروعش می‌کنیم» اثر کالین هوور می‌رسد که این رمان، درواقع، ادامه‌ی رمان «ما تمامش می‌کنیم» است. در فهرست ۲۰۲۳ پابلیشرز ویکلی هم ما تمامش می‌کنیم، جایگاه نخست و ما شروعش می‌کنیم، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده‌اند.

پرفروش‌ترین چهار سال گذشته

در نتیجه، با یک بررسی ساده می‌توان گفت که این سه کتاب‌ بیشترین فروش را در چهار سال گذشته داشته‌اند:

  • «جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند» اثر دیلیا اونز
  • «ما شروعش می‌کنیم» اثر کالین هوور و
  • «ما تمامش می‌کنیم» اثر کالین هوور

در نتیجه باید گفت کالین هوور نویسنده‌ای است که بیشترین فروش کتاب را در این چهار سال داشته است.

نویسنده: نیما نادی

بازنشر این مطلب با ذکر منبع «فراتاب» بلامانع است

نظرات
آخرین اخبار