کد خبر: 3162
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1395 - 14:23
خشونت‌بارترین کشتار پس از جنگ ‌جهانی دوم:
یک مرد جوان در حمله‌‌ای با چاقو به یک مرکز نگهداری از معلولان در جنوب غرب ژاپن دستکم ۱۹ نفر را به قتل رساند. در این حمله ۲۰ تن دیگر به شدت مجروح شده‌اند. مرد مهاجم پیشتر کارمند این مرکز بوده است.

فراتاب-گروه بین الملل:این مرد که ۲۶ ساله معرفی شده است بامداد سه‌شنبه (۲۶ ژوئیه/ ۵ مرداد) وارد ساختمان مرکز نگهداری معلولان در شهر ساگامیهارا در ۴۰ کیلومتری جنوب غرب توکیو شده و با چاقوهایی که همراه خود داشته به ساکنان این مرکز حمله‌ور شده است.

این حمله، خشونت‌بارترین کشتار پس از جنگ ‌جهانی دوم در ژاپن به شمار می‌رود. مرد مهاجم مدت کوتاهی پس از این حادثه خود را تسلیم پلیس کرده است. او پس از ورود به پاسگاه پلیس گفته است: «کار من بود.»

به نقل از رسانه‌های ژاپنی این مرد ساکی همراه خود داشته است که حاوی چندین چاقوی آغشته به خون و چند وسیله برنده تیز دیگر بوده است.

این مرد جوان از قرار از پنجره‌ای در طبقه همکف وارد ساختمان مرکز نگهداری معلولان شده است. مرد مهاجم به پلیس گفته است که پیشتر کارمند این مرکز نگهداری از معلولان بوده است.

او در مورد انگیزه خود از این جنایت به پلیس گفته که از معلولان "نفرت" داشته است. یکی از روزنامه‌های ژاپن نوشته که او به پلیس گفته است: «همه معلولان باید ناپدید شوند.»

حمله با سلاح به ندرت در ژاپن رخ می‌دهد. این کشور در میان کشورهای صنعتی پائین‌ترین آمار جرم و جنایت را دارد. البته ژاپن نیز در سال‌های اخیر بارها شاهد حملات خشونت‌باری بوده است.

سال ۲۰۰۸ میلادی یک مرد با کامیون وارد جمعیتی در توکیو شد و هفت نفر را به قتل رساند. سال ۲۰۰۱ میلادی نیز در پی حمله فردی با چاقو در یک دبستان هشت کودک کشته شدند.

 

 

نظرات
آخرین اخبار