کد خبر: 1093
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 10:57
انتخابات مقدماتی آمریکا در ایالت نیویورک با پیروزی دو پیشتاز اصلی کلینتون دموکرات و دونالد ترامپ جمهوریخواه به پایان رسید.

به گزارش فراتاب ،انتخابات مقدماتی آمریکا در ایالت نیویورک با پیروزی دو پیشتاز اصلی کلینتون دموکرات و دونالد ترامپ جمهوریخواه به پایان رسید.

دونالد ترامپ که با تصاحب بیش از ۵۵ درصد آرا پیروز جمهوریخواهان بود گفت: « راهی تا پیروزی نهایی طبق آنچه که در تلویزیون دیده ام نمانده است. سناتور کروز با محاسبات ریاضی حذف شده است. ما تنها یک ایالت دیگر می خواهیم. همانطور که می دانید ما میلیونها رای بیشتر از سناتور کروز و میلیونها رای بیشتر از فرماندار کیسیک داریم.»

همانگونه که انتظار می رفت هیلاری کلینتون سناتور نیویورک با اختلاف ۱۵ درصد از برنی سندرز، سناتور ۷۴ ساله ورمانت، در جای اول قرار گرفت و پیروز شد.

با این پیروزی کلینتون گام بزرگی برای نامزدی دموکراتها برداشت، به همین دلیل پس از پیروزی دو نامزد جمهوریخواه را نشانه رفت. هیلاری کلینتون گفت: « دونالد ترامپ و تد کروز تصویری از آمریکا ارائه می دهند که تفرقه انگیز و کاملا خطرناک است. تصویر و چشم انداز ما کاملا متفاوت است، ما می خواهیم همیار هم باشیم، نه اینکه به هم خصومت بورزیم. »

برنی سندرز با شکست در نیویورک شانس کمی برای پیروزی نهایی دارد اما سناتور ۷۴ ساله که رای بیش از ۸۰ درصد جوانان دموکرات را با خود دارد همزمان با انتخابات نیویورک کمپین خود در پنسیلوانیا را پی گرفت.

نظرات
آخرین اخبار