کد خبر: 3418
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1395 - 17:35
روزهای خراب بازار نفت
بر اساس محاسبات دبیرخانه اوپک که امروز (دوشنبه) منتشر شد، هر بشکه سبد نفت این سازمان جمعه گذشته 38 دلار و 97 سنت معامله شد که نسبت به روز پیش از آن 2 درصد کاهش داشت.

فراتاب-گروه اقتصادی: به گزارش فراتاب و به نقل از ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) اعلام کرد که بهای هر بشکه نفت این سازمان پنجشنبه گذشته 39 دلار و 79 سنت بود. قیمت نفت اوپک از ابتدای سال 2016 تا کنون 27 درصد افزایش پیدا کرده است.

قیمت نفت های پایه اروپا و آمریکا
هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در پایان معاملات جمعه گذشته بازار نایمکس نیویورک با تقریبا یک درصد افزایش نسبت به پنجشنبه گذشته به قیمت 41 دلار و 60 سنت معامله شد. این در حالی است که قیمت نفت برنت دریای شمال در بازار لندن با 0.6 درصد کاهش نسبت به روز پیش از آن به 42 دلار و 46 سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت های پایه اروپا و آمریکا از ابتدای امسال تا کنون به ترتیب 13.9 و 12.3 درصد افزایش پیدا کرده است. الجزایر، آنگولا، اکوادور، گابن، اندونزی، ایران، عراق، کویت، لیبی، قطر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، ونزوئلا و نیجریه اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) هستند.
تقریبا 40 درصد نفت مورد نیاز بازار جهانی نفت را اوپک تامین می کند.

نظرات
آخرین اخبار