کد خبر: 3337
تاریخ انتشار: 11 مرداد 1395 - 03:20
جمشید مشایخی و احمدرضا درویش به عنوان سفیران سلامت معرفی شدند.

به گزارش فراتاب، دکتر توحید سیف برقی دبیر همایش سلامت و زندگی بااعلام این خبر گفت: چهلمین همایش سلامت و زندگی به موضوع هپاتیت و کبد چرب اختصاص داشت که با همکاری شبکه انجمن هپاتیت برگزار شد و طی آن علاوه بر سخنرانی‌های علمی ، با اهدای لوحی احمدرضا درویش و جمشید مشایخی به عنوان سفیران سلامت معرفی شدند.

وی بااشاره به سخنرانی‌های تخصصی همایش چهلم سلامت و زندگی گفت:‌ دکتر محمد روشنی متخصص بیماریهای داخلی و فوق تخصص گوارش و کبد، سخنران اول همایش  در ابتدا ضمن بیان نقش کلیدی کبد در بدن به توصیف بیماری کبد چرب پرداخت و گفت: کبد چرب علایم خاصی ندارد و در غربالگری‌ها کشف میگردد. بخاطر همین موضوع بیماری بصورت خاموش پیشروی می کند.  چاقی، تغذیه نادرست، کم تحرکی و سبک زندگی غلط از عوامل زمینه ساز وقوع کبد چرب است. درحال حاضر درمان خاصی برای کبدچرب وجود ندارد. برای درمان کبد چرب می‌بایست سایر مشکلات از جمله دیابت یا کلسترول درمان گردد.

به گفته دبیر همایش سلامت و زندگی، سخنران بعدی همایش چهلم دکتر بیتا بهنوا متخصص عفونی بود که درباره هپاتیت سخنرانی کرد و گفت:‌ هپاتیت به دلایل مختلفی می‌تواند ایجاد شود که بعضی از آنها قابل سرایت هستند و برخی مسری نیستند. از عواملی که ایجاد هپاتیت می‌کنند می‌توان به افراط در مصرف الکل، اثر برخی داروها، آلودگی به باکتری و هم‌چنین ویروس اشاره نمود. هپاتیت ویروسی منجر به عفونت کبدی می‌گردد. عامل بیماری هپاتیت ویرال (ویروسی) یک ویروس است و در ابتدا می‌تواند مثل یک سرماخوردگی بروز نماید.

همچنین در این همایش دکتر مصطفی عظیمی دستیار ارشد پزشکی ورزشی به نقش ورزش در سلامت کبد و کبد چرب اشاره کرد و قطعی ترین راه درمان را کاهش وزن با رژیم غذایی مناسب و ورزش همزمان دانست. همچنین وی از دریافت و داشتن برنامه مناسب ورزشی توسط مردم در مراکز دولتی خبر داد و از پذیرش بیماران کبد چرب در بخشهای پزشکی ورزشی بیمارستان امام خمینی از سال گذشته ججهت دریافت نسخه ورزشی مناسب خبر داد که مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت.

در این همایش دکتر رضا ناظری متخصص روانشناسی نیز درباره خالکوبی و رخداد هپاتیت و علل روانشناختی انجام خالکوبی توسط جوانان و ورزشکاران سخنانی بیان و کمبود اعتماد بنفس را از اصلیترین علل اقداماتی مشابه خالکوبی نامید و بر نقش آموزش به جوانان و خانواده ها در این زمینه اشاره نمود.

منبع: ایسنا

نظرات
آخرین اخبار