کد خبر: 3257
تاریخ انتشار: 8 مرداد 1395 - 15:10
با اشاره به بیانیه کمیته ٤ جانبه اتحادیه عرب؛ سعودی‌ها در اجماع‌سازی‌ناکام ماندند
به گزارش فراتاب، بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه درباره نشست اخیر اتحادیه عرب تصریح کرد: وزارت امور خارجه با رصد دقیق، تمام تحولات نشست ، اسناد منتشره و اقدامات برخی کشور ها در این اجلاس را مورد بررسی قرار داد.

فراتاب- گروه دیپلماسی: بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه درباره نشست اخیر اتحادیه عرب تصریح کرد: وزارت امور خارجه با رصد دقیق، تمام تحولات نشست ، اسناد منتشره و اقدامات برخی کشور ها در این اجلاس را مورد بررسی قرار داد. براین اساس صدور بیانیه جداگانه کمیته ٤ جانبه اتحادیه عرب علیه کشورمان در حاشیه اجلاس اخیر موریتانی نشاندهنده ناکامی سعودیها در اجماع‌سازی می‌باشد.
وی افزود: سیاست‌های تفرقه‌انگیز عربستان و اصرار و فشار این کشور بر سایر کشورها برای حمایت از جنگ افروزی در یمن ،حمایت از تروریست‌ها در سوریه و عراق و سرکوبگری در بحرین و خیانت سعودی‌ها به جهان عرب در اتحاد علنی بارژیم صهیونیستی باعث شد که اجلاس موریتانی بی رونق و با حداقل مشارکت برگزار شود.
وی به اندک کشورهایی که کماکان از سیاست‌های فتنه‌انگیزانه سعودی‌ها حمایت می‌کنند هشدار داد: این همراهی در آینده نتیجه‌ای جز ایجاد مسئولیت در جنایاتی همچون کودک کشی و حمایت از تروریسم نخواهد داشت.
منبع: ایسنا

نظرات
آخرین اخبار