کد خبر: 2893
تاریخ انتشار: 26 تیر 1395 - 23:07
سومین فستیوال موسیقی نواحی «آینه دار» در حالی از روز پنجشنبه 24 تیر ماه کار خود را در تالار رودکی تهران آغاز می کند که در مراسم افتتاحیه این رویداد از اولین کتاب سال «آینه دار» نیز رونمایی خواهد شد.

به گزارش فراتاب، تالار رودکی تهران ساعت 19 روز پنجشنبه 24 تیر ماه میزبان مراسم افتتاحیه سومین فستیوال موسیقی نواحی آینه دار خواهد بود، این در حالی است که در آیین گشایش این رویداد موسیقایی علاوه بر برگزاری چند برنامه مختلف ، از اولین کتاب سال «آینه دار» در حضور تعدادی از هنرمندان برجسته موسیقی نیز رونمایی خواهد شد.

اولین کتاب سال «آینه دار» اثری پژوهشی و کاربردی با تدوین و گردآوری مریم قره سو مدرس دانشگاه و اتنو موزیکولوژیست  است که در آن مقالات برگزیده تعدادی از اندیشمندان، پژوهشگران مختلف حوزه های انسان شناسی و جامعه شناسی و اتنوموزیکولوژیست های صاحب نام ایران و کشورهای دیگر  با موضوع چارچوب های نظری و مواجهه علمی با موسیقی قومی دنیا برای دوستداران موسیقی ارائه شده است.  
طبق برنامه ریزی های انجام گرفته برنامه نهایی سومین فستیوال موسیقی نواحی آینه دار  که از روز پنجشنبه 24 تیر ماه با ریاست احسان رسول اف ، مدیریت هنری علی مغازه ای و دبیری علمی مریم قره سو با تمرکز روی موسیقی دامنه های زاگرس و موسیقی اقوام لُر، بختیاری، لک و قشقایی  در تالار رودکی تهران برگزار می شود، به شرح زیر اعلام شده است. 
پنجشنبه ۲۴ تیر
ساعت ۱۹ تا ۲۰:۳۰ : آیین گشایش سومین فستیوال آینه‌دار همراه با رونمایی اولین کتاب سال آینه‌دار
ساعت ۲۱ تا ۲۳ : اجرای موسیقی بویراحمد، کهگیلویه و ممسنی 
جمعه ۲۵ تیر
ساعت ۱۳ تا ۱۵: نشست تخصصی «بررسی کارگان های موسیقی قشقایی» با حضور دامون شش بلوکی ، نشست تخصصی «بررسی سازِ سرنا و خاستگاه آن» با حضور صادق چراغی
ساعت ۱۵ تا ۱۷ : نشست تخصصی «بررسی مکتب‌های کمانچه‌نوازی لرستان» با حضور استاد علی‌اکبر شکارچی
ساعت ۱۸ تا ۲۰ : اجرای موسیقی بختیاری و چهارمحالی
ساعت ۲۱ تا ۲۳: اجرای موسیقی قشقایی 
شنبه ۲۶ تیر
ساعت ۱۱ تا ۱۳ : نشست تخصصی «آواها و نغمه‌های گمشده در دامنه‌های زاگرس» با حضوراستاد ایرج رحمانپور
ساعت ۱۳ تا ۱۵ : نشست تخصصی «موسیقی در فرهنگ شفاهی اقوام لُر و لک» با حضوراستاد علیمردان عسکری عالم
ساعت ۱۵ تا ۱۷ : نشست تخصصی « موسیقی ایرانی» با حضوراستاد حسین علیزاده
ساعت ۱۸ تا ۲۰ : اجرای موسیقی لر و لکساعت ۲۱ تا ۲۳ : اجرای موسیقی ایلام 
یکشنبه ۲۷ تیر
ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۳ : مراسم اختتامیه سومین فستیوال موسیقی نواحی آینه‌دار، تالار وحدت

منبع: خبرآنلاین

نظرات
آخرین اخبار