کد خبر: 976
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 11:24
نوجوان ایرانی متهم به قتل دختربچه افغان

فراتاب:  چند روزی از مرگ دلخراش ستایش، دختر شش‌ساله افغانستانی، می‌گذرد و بسیاری از مردم ورامین از دوستان ایرانی و افغانستانی در سوگ ستایش به‌سر می‌برند. به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، خبر قتل «ستایش قریشی»، دختربچه خردسال افغانستانی، در منطقه «خیرآباد» ورامین همه را در بهت و حیرت فرو برد و دل‌ها و قلب‌های مردم ایران و افغانستان را به درد آورد. ستایش شش‌ساله، فرزند چهارم یک کارگر مغنی در اطراف ورامین بود که چند روز پیش توسط یک پسر ١٧ساله در خیرآباد ورامین به قتل رسید.

این حادثه حرف‌وحدیث‌های زیادی به دنبال داشته و شبکه‌های اجتماعی مملو از اظهارات نسنجیده و دروغ‌ها و بسیاری از اظهاراتی است که بسیاری از آنها به دور از واقعیت است.
گاهی عنوان کرده‌اند خانواده ستایش تهدید شده‌اند، گاهی بیان کرده‌اند حق برگزاری مراسم ختم ندارند، گاهی اظهار کرده‌اند رسانه‌ها این موضوع را مسکوت گذاشته‌اند، گاهی گفته‌اند قاتل بازداشت نشده است و بسیاری از مطالب دیگر... .
با گسترده‌شدن ابعاد ماجرا، بسیاری از واقعیت‌ها روشن شد و خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، در گفت‌وگویی با خانواده «ستایش قریشی»، ضمن کسب اطلاع از تازه‌ترین اتفاقات درباره این حادثه، از روند پیگیری قضائی قتل ستایش جویا شد.
همدردی مسئولان ورامین در مراسم ترحیم ستایش
«رحیم قریشی»، دایی ستایش، در گفت‌‌وگو با خبرنگار ما، از خواهرزاده‌اش می‌گوید. اینکه ستایش دختر دوست‌داشتنی‌ای بوده و باور اینکه ستایش دیگر وجود ندارد، برای او سخت است. او می‌گوید شخصیت‌های زیادی که افرادی آنها را نمی‌شناخته‌اند در مراسم ترحیم ستایش حضور داشته‌اند. گفته می‌شود امام‌جمعه خیرآباد، فرماندار ورامین، رئیس کلانتری و رئیس اطلاعات ورامین در مراسم ختم ستایش حضور داشتند و با این خانواده داغدار ابراز همدردی کردند‌. دایی ستایش درباره ناپدیدشدن ستایش گفت روز یکشنبه ٢٢ فروردین متوجه ناپدیدشدن ستایش شدند و به کلانتری ورامین مراجعه و اطلاعیه گم‌شدن ستایش را اعلام کردند. وی می‌گوید بعد از ناپدیدشدن خواهرزاده‌اش، با درج اطلاعیه‌ای به همراه عکس ستایش به امید پیداشدن او منتظر نشسته‌اند اما با حسرت می‌گوید در این امید بودیم در تماس‌های دریافتی از پیداشدن ستایش خبر دهند. سعی می‌کند بغضش را قورت دهد. درادامه می‌گوید روز ٢٣ فروردین بود که کلانتری با ما تماس گرفت برای احراز و شناسایی به پزشک قانونی برویم. سکوت می‌کند و دیگر چیزی نمی‌گوید.


قاتل ستایش بلافاصله توسط مأموران پلیس بازداشت شد
خبرنگار خبرگزاری فارس، از روند پیگیری قضائی پرونده قتل ستایش می‌پرسد. دایی ستایش نیز از وضعیت رسیدگی به پرونده قتل خواهرزاده‌اش ابراز رضایت می‌کند و می‌گوید پلیس به ماجرای قتل خواهرزاده‌ام رسیدگی می‌کند و قاتل ستایش بلافاصله بعد از شناسایی توسط مأموران پلیس ورامین بازداشت شده است. از حال و روز خانواده و پدرومادر ستایش جویا می‌شویم. می‌گوید پدر ستایش به امامزاده طاهر و مطهر خیرآباد بر سر مزار ستایش رفته است. پدر ستایش که این روزها در سوگ دخترش روزهای سختی را می‌گذراند و برای تسکین آلام و دردهایش هیچ‌جا جز مزار ستایش مأمنی برای تسکین آلامش نیست، برای همین به امامزاده طاهر و مطهر خیرآباد و به مزار دخترش آمده است. او که کارگر مغنی و سروکارش با خاک است، شاید فکر نمی‌کرد روزگاری خاک، دخترک خردسالش را در خودش ببلعد. صحبت‌کردن با پدری که تازه دخترش را از دست داده و دلش برای شیرین‌زبانی‌های او تنگ شده، سخت است. از حال و روز مادر ستایش می‌پرسیم می‌گوید مادر است و بی‌تابی می‌کند. پدر ستایش در حالی که سعی دارد خودش را آرام نشان دهد، از همه افرادی که برای حضور در مراسم ترحیم ستایش شرکت کرده‌اند، تشکر و قدردانی می‌کند. این روزها همه دوستان ایرانی و افغانستانی در ورامین خود را در غم پدرومادر ستایش شریک می‌دانند و با پرچم‌های سیاه ابراز همدردی خود را به این خانواده اعلام کرده‌اند.
درخواست پدر ستایش جهت رسیدگی به پرونده قتل دخترش
از وی درباره وضعیت و تکلیف پرونده ستایش می‌پرسیم اینکه آیا تاکنون شکایتی کرده است، آهی می‌کشد و می‌گوید مسئولان در حال رسیدگی به پرونده قتل دخترم هستند. این جرم پنهانی نیست و از آنها می‌خواهم حکم خدا و قرآن را اجرا و قاتل دخترم را قصاص کنند.
انتظار می‌رود مقامات جمهوری اسلامی ایران همان‌طور که در مراسم این کودک مهاجر افغانستانی شرکت کرده و با خانواده وی ابراز همدردی کردند، در جهت اجرای حکم و پیگیری پرونده این حادثه هولناک نیز نهایت جدیت و تلاش خود را به‌کار گیرند.

منبع شرق

نظرات
آخرین اخبار