کی‌روش:با استقلال و پرسپولیس مشکلی ندارم | فراتاب
کد خبر: 8549
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1397 - 21:20
آقایان وقتی سرمربی، توقع اردوهای 2، 3 ماهه داشتند
سایت فدراسیون فوتبال نوشت: سرمربی تیم ملی ایران می گوید به انتقادهای نادرست اهمیت نمی دهم. با رهبری قدرتمندانه، با تمام قدرت و تعهدم همیشه از بازیکنانم دفاع کرده ام و مطمئن هستم آنها کارشان را به خوبی انجام می دهند.

فراتاب / ورزشی - کارلوس کی روش پیش از تمرین در جمع خبرنگاران به گفتگو پرداخت.

متن پرسش و پاسخ سرمربی تیم ملی با خبرنگاران در حاشیه تمرین تیم ملی به شرح زیر است:

* کمتر از دوهفته تا شروع مسابقات جام جهانی باقی است. به عنوان سوال اول می خواستیم درباره آمادگی تیم ملی در این فاصله زمانی صحبت کنید و اینکه آیا به برنامه های از پیش تعیین شده دست پیدا کردید؟ 
من باید همیشه به یک طریق به این سوال پاسخ را دهم و آن این است که خیر. برنامه هایی که تهیه و تدوین کرده بودیم، انجام نشد. البته این اتفاقات دیگر پشت سر ما قرار دارد. با این حال بسیار خوب است که به صورت مداوم یادآوری کنیم که این برنامه آماده سازی جام جهانی، برنامه ای نبود که ما انتظارش را داشته باشیم. ولی این واقعیتی است که با آن روبه رو بودیم و با در نظر گرفتن این واقعیت باید تلاش کنیم بهترین عملکردمان را در روزهای آینده ارائه کنیم. البته این دشواریها و سختیهایی که با آن روبه رو بودیم، مثل لغو بازی دوستانه ای که پیش بینی کرده بودیم با یونان داشته باشیم، نه تنها نباید روحیه ما را از بین ببرد، بلکه بر عکس باید تیم من را محکمتر، متحدتر و با انگیزه تر کند وسعی کنیم بهترین تلاشمان را انجام دهیم و با اتحاد بیشتر به اهدافمان برسیم.

*بازیکنانی که اکنون در اینجا هستند، آیا بازیکنان نهایی خواهند بود یا ممکن است تغییراتی ایجاد شود؟ 
ما در این اردو 24 بازیکن داریم و چهار بازیکن نیز در لیست استندبای و آماده باش تیم ملی در ایران هستند. تا روز چهاردهم خرداد هیچ کس از لیست نهایی اطلاع نخواهد داشت و در یکی، دو روز آینده این اتفاق خواهد افتاد و لیست نهایی را اعلام خواهم کرد. البته بازیکنانی که در اردو حاضر هستند بسیار خوب کار می کنند و من ازعملکرد آنها رضایت دارم. شرایط آماده سازی ما هم همین چیزی است که اینجا با آن روبه رو هستیم. قرار بود چند بازی انجام دهیم که متاسفانه این بازیها انجام نشد و باید این را بپذیریم. بنده گاهی اوقات باید تصمیماتم را حدس بزنم چون بازیهای آماده سازیهایی که احتیاج داشیم، برگزار نشد و این خوب نیست. البته باید پذیرای این اتفاقات باشیم چون اولویت همانطور که شما مطلع هستید به باشگاهها و لیگ قهرمانان آسیا داده شد و ما فقط باید به مسیرمان ادامه بدهیم.

*بعد از لغو بازی برابر یونان و کوزوو، آیا دیدار برابر ترکیه برای ارزیابی کلی شما از وضعیت تیم کافی بود؟ 
بازی بسیار خوبی برابر ترکیه انجام دادیم. این بازی خیلی به ما کمک کرد تا پیشرفت کنیم و بازیکنان سطح خودشان را به سطح بالاتری برسانند. چهار سال پیش و قبل از جام جهانی برزیل ما چهار بازی دوستانه در اروپا، یک بازی دوستانه در برزیل و حتی قبلتر از آن چهار بازی دوستانه در آفریقای جنوبی داشتیم ولی متاسفانه اینگونه به نظر می رسد که مسوولان فکر می کنند شاید این بازی به تنهایی کافی بود ولی متاسفانه اینگونه نیست. ما پنج شنبه شب این فرصت را داشتیم که بازی مراکش برابر اوکراین را تماشا کنیم و امیدوارم آن کارشناسانی که فکر می کنند سطح فوتبال آسیا با سطح فوتبال بین المللی یکسان است بازی آخر مراکش را دیده باشند. البته بعضی از این افراد و کارشناسان وقتی خودشان سرمربی تیم ملی بودند، آن موقع توقع اردوهای بلند مدت دو و سه ماهه داشتند ولی الان اینگونه به نظر می رسد که فکر می کنند این اتفاق برای تیم ملی لازم نیست.

*در گذشته تیم در حالت دفاعی بازی می کرد و بیشتر تلاش می کرد توپ را به حریف بدهد و حالت ری اکتیو داشت اما در بازی برابر ترکیه دیددیم تیم ملی حفظ توپ و بازی تهاجمی را به خوبی انجام می دهد. آیا این فقط خاص بازی با ترکیه بود یا شیوه بازی تیم ملی ایران تغییر کرده است؟
نه این تفکری است که من توقع دارم بازیکنان از خودشان در طول بازی نشان دهند و سعی کنند گل بزنند و بازی هجومی انجام بدهند و با حفظ توپ بتوانند در کارهای هجومی موثر باشند. در حال حاضر 24 بازیکن در این اردو هستند و یکی، دو بازیکن هم در ایران هستند. نباید فراموش کنیم که تیم ملی چند ماه دیگر جام ملتهای آسیا را پیش رو دارد و من فکر می کنم مربی بعدی اگر یک یا دو تغییر انجام دهد من سورپرایز می شوم چون تیم تقریبا آماده هست و تفکر ما نه تنها برای جام جهانی بلکه برای این بود که تیم ملی آماده و مهیای جام ملتها هم باشد. البته شاید هم مثل قبل مربیانی برگردند که در گذشته من شنیدم حتی اگر بازیکنان به بطری آب لگد بزنند یا بازیکنان نمی خواستند بازی کنند ولی باز به آنها بازی می دادند و اگر باز آن طرز تفکر برگردد و دوباره حاکم شود شاید شاهد یکسری تغییراتی باشیم اما اگر به این شکل نباشد، تغییر آنچنانی را نخواهیم داشت. در درجه اول فکر می کنم که شما به نکته مهمی اشاره کردید و آن این بود که ما ثابت کردیم که در اکثر دقایق بازی، میل به بازی هجومی تیم ملی بسیار بالا بود. در اکثر اوقات بازی ما چهار، پنج و شش بازیکن در فوروارد داشتیم و بازی بسیار هجومی را از خودمان به نمایش گذاشتیم و بازیکنان جوانمان که اکثرا تجربه پایینی داشتند بازی بسیار خوبی را از خودشان به نمایش گذاشتند و حتی گل دوم بر خلاف جریان بازی زده شد ولی ما باز هم توانستیم به بازی برگردیم. به ویژه در نیمه دوم تسلط خوبی بر بازی داشتیم.
فکر می کنم مخصوصا در ایران بازیکنان من شایسته احترام بیشتری هستند. چرا؟ به خاطر اینکه وقتی صحبت از حمایت و بازیهای دوستانه می شود تنها بعضی افراد می آیند و صحبتهایی را انجام می دهند و هیچ کس راهکاری نشان نمی دهد. چرا وقتی بازیهای دوستانه ما یکی، یکی لغو می شود و وقتی که ما باید مبالغی را برای هتل یا خرید تجهیزات پزشکی بپردازیم و یکسری مسائل بسیار پایه ای که احتیاج داریم، کسی نمی آید و این حمایت را نشان بدهد؟ متاسفانه بعضی افراد فقط صحبت می کنند و این بازیکنان، کادر من و برخی از مسوولان هستند که برای کشور می جنگند و سعی می کنند با داشته های حداقلی که در اختیارمان است، بهترین عملکردمان را داشته باشیم. بعضی افراد می آیند و می گویند چرا ما در دیدار دوستانه مقابل ایتالیا قرار نمی گیریم. این صحبت این افراد شرم آور است. آنها خودشان تمام مسائل را می دانند. آنها می دانند ما منابع لازم را نداریم به خاطر اینکه هیچ کس نمی خواهد مقابل ما بازی کنند. آنها می دانند که ما با تحریمهای ظالمانه رو به رو هستیم. خودشان می دانند که ما مشکلاتی داریم که این اتفاقات نمی افتد. این حرفها برایم مهم نیست. با رهبری قوی، با تمام قدرت و تعهدم از بازیکنانم همیشه دفاع می کنم و مطمئن هستم آنها بهترین عملکرد را از خود نشان خواهند داد و این منتقدان را وادار به سکوت می کنیم. متاسفانه بعضیها اینگونه تظاهر می کنند که بنده و ما با باشگاههایی مثل استقلال و پرسپولیس مشکل داریم، در حالی که به هیچ وجه اینطور نیست. من و ما هیچ مشکلی با این باشگاهها نداریم و باید بگویم که من برایی مربیان باشگاهها و بازیکنان این باشگاهها احترام قائل هستم ولی افرادی می آیند با تهمتهای جعلی و نادرست، عدم مسئولیت پذیریشان را پشت پرچم این دو باشگاه پنهان می کنند. من با این افراد مشکل دارم؛ افرادی که می آیند در تلویزیون راجع به فساد مالی و اینکه رفتار حرفه ای از سوی مربیان انجام نمی شود و اتهامهایی را مطرح می کنند، من با اینها مشکل دارم. کسانی که راجع به این موضوع صحبت نمی کنند که چه اشخاصی فامیل خودشان را وارد باشگاه هایشان کردند و چه اشخاصی هستند که با بازیکنان در حال تجارت هستند و این بیزینس را از طریق بازیکنان انجام می دهند. آنها راجع به این مسائل صحبت نمی کنند. با این حال من باید دوباره بگویم که من برای باشگاهها احترام قائل هستم و هیچ مشکلی با این باشگاهها ندارم. 
بگذارید کلام آخرم را به آقای تاج رییس محترم فدراسیون فوتبال اختصاص بدهم. ما در چند روز گذشته به شدت نگران حال ایشان بودیم ولی خدا را شکر شرایط آقای تاج در حال حاضر مساعد و باثبات است. من از طرف خودم و بازیکنانم خوشحالی خودمان را از بازگشت سلامتی ایشان ابراز می کنیم. فرصت این را داشتم که در ساعات ابتدایی که این مشکل قلبی برای ایشان به وجود آمد با او ملاقات داشته باشم و خیلی خوشحال هستم این مشکل بر طرف شده و امیدوار هستیم با رهبری ایشان جام جهانی خوبی را داشته باشیم وایشان بتوانند خانواده تیم ملی را به خوبی هدایت کنند.

خبرآنلاین

نظرات
آخرین اخبار