کد خبر: 737
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1395 - 11:25
میزان ذخائر نفت ایران در خلیج فارس چقدر است؟
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره با بیان اینکه حجم ذخایر نفت درجای ایران در خلیج فارس به ۱۰۰ میلیارد بشکه رسیده است، گفت: حجم ذخایر گاز هم به استثنای پارس جنوبی حدود ۱۸۷ میلیارد فوت مکعب است.

به گزارش فراتاب و به نقل از خبرگزاری مهر سعید حافظی در گفتگو با این خبرگزاری درباره جزئیات حجم و ذخیره نفت خام و گاز طبیعی ایران در منطقه خلیج فارس، گفت: براساس آخرین برآورد انجام شده، هم اکنون حجم ذخایر درجای نفت خام ایران در منطقه خلیج فارس حدود یکصد میلیارد بشکه است.براساس آخرین برآورد انجام شده، هم اکنون حجم ذخایر درجای نفت خام ایران در منطقه خلیج فارس حدود یکصد میلیارد بشکه است.

مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره ایران با اعلام اینکه حجم ذخایر قابل برداشت نفت خام ایران در این منطقه حدود ۱۶ میلیارد بشکه است، تصریح کرد: با این وجود به دنبال استفاده از فنآوری‌های جدید به منظور افزایش ضریب بازیافت برداشت نفت خام از مخازن هستیم.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه تاکنون از مجموع ذخایر قابل برداشت نفت کشور در خلیج فارس حدود هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون بشکه نفت برداشت شده است، اظهار داشت: از این میزان حدود هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون بشکه دیگر نفت خام از میادین موجود قابل برداشت خواهد بود.

عضو هیات مدیره شرکت نفت فلات قاره با بیان اینکه حجم ذخایر درجای گاز طبیعی ایران در خلیج فارس هم (به استثنای میدان پارس جنوبی) حدود ۱۸۷ میلیارد فوت مکعب است، بیان کرد: در حال حاضر ضریب بازیافت از مخازن گاز حوزه خلیج فارس حدود ۷۵ درصد است.

حافظی با یادآوری اینکه به منظور افزایش ظرفیت تولید نفت خام و گاز طبیعی در حوزه خلیج فارس به استثنای پارس جنوبی در گام اول به حدود ۲۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز است، خاطرنشان کرد: از این میزان توسعه میادینی همچون سروش، نوروز، ابوذر، دروود، هنگام و بلوک های اکتشافی از مهمترین فرصت‌های سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز ایران در منطقه خلیج فارس به شمار می‌رود.

نظرات
آخرین اخبار