کد خبر: 302
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 18:27
انفجار در مسیر کاروان اتوبوس های حامل نظامیان ترکیه
انفجار یک خودروی مملو از مواد منفجره در مسیر یک کاروان اتوبوس های حامل نظامیان ترکیه ساعت 18:31 چهارشنبه آنکارا، پایتخت را لرزاند و حداقل ۲۸ کشته و ده ها مجروح بر جای گذاشت.

فراتاب ـ انفجار یک خودروی مملو از مواد منفجره در مسیر یک کاروان اتوبوس های حامل نظامیان ترکیه ساعت 18:31 چهارشنبه آنکارا، پایتخت را لرزاند و حداقل ۲۸ کشته و ده ها مجروح بر جای گذاشت.

ستاد مشترک ارتش ترکیه در بیانیه ای اعلام کرد اتوبوس ها به هنگام «ایست در پشت چراغ راهنمای تقاطع بلوار ‘اینونو’ مورد حمله تروریستی قرار گرفتند.»

این انفجار در نزدیکی خانه های سازمانی ارتش، پارلمان و برخی دیگر از ساختمان های دولتی ترکیه روی داد.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله مرگبار را بر عهده نگرفته است. سخنگوی دولت ترکیه نیز گفت هنوز هیچ اطلاعی از عاملان احتمالی این حمله در دست نیست.

ترکیه پس از وارد شدن به بحران سوریه با تهدیدات امنیتی بیشتری مواجه شده است.

ترکیه عضو پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو و از متحدان آمریکا در بحران سوریه و در جرگه ائتلافی است که مواضع داعش را در عراق و سوریه هدف می گیرد.

از سوی دیگر، آنکارا علاوه بر مواضع حزب کارگران کردستان، پ کا کا در مناطق جنوب شرق این کشور، اخیراً مواضع نیروهای مسلح کُرد سوریه موسوم به یگان های مدافع خلق را نیز در داخل خاک سوریه هدف می گیرد.

بدنبال این انفجار، احمد داود اوغلو، نخست وزیر ترکیه سفر رسمی خود به بروکسل، پایتخت بلژیک را لغو کرد و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه نیز سفر خود به جمهوری آذربایجان را به تعویق انداخت.

 

منبع: یورو نیوز

نظرات
آخرین اخبار