کد خبر: 266
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 08:49
بانک ملی ایران از روز دوشنبه 26 بهمن ماه 1394 (دیروز) به طور رسمی به شبکه جهانی سوئیفت متصل شد و این بانک به طور عملی از ابتدای امروز می تواند پیام های مالی خود را از طریق این شبکه به سراسر دنیا مخابره کند.

به گزارش روز سه شنبه فراتاب و به نقل از ایرنا ا روابط عمومی بانک ملی ایران اعلام نمود که با رفع تحریم ها و اجرایی شدن مفاد برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) هماهنگی های لازم با سازمان سوئیفت و شرکت های خدماتی سوئیفت (SB) برای راه اندازی مجدد این سیستم در بانک ملی ایران انجام گرفت و پس از نصب و انجام تنظیم های لازم امکان تبادل پیام به تمامی مؤسسات عضو سازمان سوئیفت از ابتدای امروز(سه شنبه 27 بهمن 94) برابر با شانزدهم فوریه 2016 فراهم است.با رفع تحریم ها و اجرایی شدن مفاد برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) هماهنگی های لازم با سازمان سوئیفت و شرکت های خدماتی سوئیفت (SB) برای راه اندازی مجدد این سیستم در بانک ملی ایران انجام گرفت و پس از نصب و انجام تنظیم های لازم امکان تبادل پیام به تمامی مؤسسات عضو سازمان سوئیفت از ابتدای امروز(سه شنبه 27 بهمن 94) برابر با شانزدهم فوریه 2016 فراهم است.
بدین ترتیب امکان تبادل پیام با مؤسسات مالی سراسر دنیا در 152 شعبه داخل و خارج بانک میسر است و مشتریان بانک ملی ایران می توانند از این خدمت مهم بهره مند شوند.
به گزارش ایرنا، غلامعلی کلامیاب معاون ارزی بانک مرکزی روز گذشته در گفت و گو با ایرنا از اتصال بانک مرکزی به شبکه جهانی سوئیفت از 25 بهمن ماه خبر داده بود.
سوئیفت جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی است که از حروف اول عبارت
Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication
گرفته شده و مرکز آن درکشور بلژیک است. مؤسسات مالی در سراسر جهان از این سیستم جهت تبادل اطلاعات مالی محرمانه خود استفاده می کنند.
رشد چشمگیر سوئیفت مرهون دارا بودن مزایای فراوان این سیستم از جمله استاندارد، قابلیت اطمینان، امنیت، سرعت، کاهش هزینه ها، قابلیت دستیابی و تسویه سریع و هم زمان حسابها است.

نظرات
آخرین اخبار