کد خبر: 2039
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 14:35
درگیری ها در اطراف فلوجه به شدت ادامه دارد
نیروهای ارتش و حشد الشعبی بطور مشترک در این عملیات مشارکت کرده اند

فراتاب- سرویس بین الملل: به گزارش فراتاب با فرمان حیدرالعبادی نخست وزیر عراق، حملات همه جانبه نیروهای عراقی علیه داعش در فلوجه آغاز شد.

به گزارش فارس، حیدرالعبادی نخست وزیر عراق رسما فرمان آغاز عملیات آزادسازی فلوجه در 41 مایلی غرب بغداد را صادر کرد.

حیدر العبادی در صفحه رسمی توئیتر خودش نوشت: «ساعت صفر برای آزاد سازی فلوجه فرارسید، لحظه پیروزی بزرگ نزدیک است و داعش هیچ راهی جز فرار ندارد».

به گزارش شبکه ان بی سی آمریکا، بیش از 20 هزار نیروی عراقی در این عملیات حضور دارند و انتظار می‌رود 15 هزار نیروی دیگر به آنها ملحق شوند.

شبکه المیادین نیز با اعلام این خبر از حملات جنگنده‌های عراقی به مواضع داعش در منطقه نزال خبر داد. براساس این گزارش، گردانهای حزب الله عراق نیز مواضع تروریستها در منطقه الجبیل و الهیاکیل را مورد حملات موشکی قرار دادند.

ارتش عراق روز یک شنبه از ساکنان شهر فلوجه خواسته بود به تدریج از این شهر خارج شوند و خود را برای آغاز عملیات آزادسازی فلوجه از اشغال تروریست‌های داعش آماده کنند.

عملیات آزادسازی فلوجه، با حضور نیروهای ارتش، عشایر اهل سنت و نیروهای الحشد الشعبی انجام می‌گیرد.

ارتش عراق با نام‌گذاری «نبرد شکست تروریسم» برای عملیات آزادسازی شهر فلوجه، این عملیات را پیروزی برای تمام شهدا و آسیب دیدگان تروریسم دانسته است.

بنا بر این بیانیه، در آزاسازی فلوجه، نیروی هوایی و توپخانه‌ای عراق به همراه نیروی هوایی ائتلاف بین‌المللی ضد تروریسم، پوشش لازم را برای نیروهای عراقی فراهم خواهند کرد.

 

منبع: تابناک

نظرات
آخرین اخبار