کد خبر: 1396
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1395 - 09:20
از ساخت تا بهره برداری از خطوط لوله گاز
شرکت گاز کره‌جنوبی در قالب یادداشت تفاهم همکاری با شرکت ملی گاز ایران، مهندسی، اجرا و بهره برداری از خطوط لوله گاز نهم و یازدهم سراسری را در دستور کار قرار می دهد.

به گزارش فراتاب و به نقل از  ایسنا، مدیر امور بین الملل شرکت ملی گاز ایران در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری با شرکت گاز کره جنوبی (کوگس) گفت: با توجه به مذاکراتی که طی سه ماه گذشته میان شرکتهای گاز ایران و کره جنوبی انجام شد، زمینه های همکاری مشترک مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس این مذاکرات قرارشد که یک یادداشت تفاهم همکاری بین دو شرکت امضا شود.عزیزا... رمضانی با بیان این که این یادداشت تفاهم در برگیرنده نکات مهمی است که می تواند شرایط همکاری را تسهیل کند، افزود: از جمله موارد همکاری می توان به مهندسی، اجرا و بهره برداری خطوط لوله گاز نهم و یازدهم سراسری و اجرای خط لوله زیردریایی صادرات گاز به عمان اشاره کرد.

عزیزا... رمضانی با بیان این که این یادداشت تفاهم در برگیرنده نکات مهمی است که می تواند شرایط همکاری را تسهیل کند، افزود: از جمله موارد همکاری می توان به مهندسی، اجرا و بهره برداری خطوط لوله گاز نهم و یازدهم سراسری و اجرای خط لوله زیردریایی صادرات گاز به عمان اشاره کرد.

وی با بیان این که شرکت گاز کره جنوبی تجربه بالایی در زمینه اجرای خطوط لوله سراسری دارد، ادامه داد: این تفاهمنامه همکاری، حوزه های مینی ال ان جی، ال ان جی، سی ان جی و تحقیق و توسعه را نیز شامل می شود.

به گفته مدیر امور بین الملل شرکت ملی گاز ایران، زمینه مناسبی برای همکاری با شرکت گاز کره جنوبی در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی در ایستگاه‌های تقویت فشار گاز، پالایشگاه‌ها و دیگر تاسیسات شرکت ملی گاز ایران وجود دارد.

وی با بیان این که امضای یادداشت تفاهم مقدمه ای است برای مذاکرات جدی تر بین دو شرکت، تاکید کرد: در قالب این تفاهم‌نامه پیش بینی شده است که کارگروه‌های مشترکی تشکیل و با برگزاری جلسه های کارشناسی، زمینه‌هایی که قابلیت تبدیل به قرارداد و همکاری بیشتر را دارند بررسی شوند. رمضانی یادآور شد: مدت زمان این تفاهمنامه یک سال است که در صورت رضایت دو طرف قابل تمدید خواهد بود.

روز گذشته نیز رئیس شرکت گاز کره جنوبی در این آیین با اشاره به ذخایر و ظرفیت بالای تولید گاز ایران گفته بود که در حوزه های مختلف علاقه مند به همکاری با ایران هستیم.

سیونگ هو لی با بیان این که ملاقات و جلسه های سازنده ای با مسئولان شرکت ملی گاز ایران داشته ایم، افزود: آمادگی داریم تا در حوزه های مختلف از جمله ال ان جی، اجرای خطوط لوله سراسری و انتقال دانش فنی همکاری خوبی با شرکتهای ایرانی داشته باشیم. عزیزا... رمضانی، مدیر امور بین الملل شرکت ملی گاز ایران نیز در این آیین با بیان این که شرکت متبوعش ٥٠ سال دوم فعالیت خود را سپری می کند گفت: در جلسه های کارشناسی که برگزار شد ابعاد همکاری در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار گرفت و علاقه مند به همکاری با شرکت کوگس در سطوح مختلف هستیم.

نظرات
آخرین اخبار