سیزدهمین کارگاه مهارتی آموزش نویسندگی و روزنامه‌نگاری حرفه‌ای (ترم پیشرفته) | فراتاب
کد خبر: 12361
تاریخ انتشار: 9 بهمن 1402 - 17:33
گروه رسانه‌ای فراتاب از روز 21 بهمن 1402 برگزار می‌کند:

لطفا پیش از آنکه برای ثبت‌نام اقدام کنید، این متن را بطور دقیق مطالعه کنید:

گروه رسانه‌ای فراتاب برگزار می‌کند: سیزدهمین کارگاه مهارتی آموزش نویسندگی و روزنامه‌نگاری حرفه‌ای (ترم پیشرفته)

توجه ثبت‌نام در ترم پیشرفته مختص دانشجویانی که دوره مقدماتی را با موفقیت سپری کرده و یا سابقه رسمی و مکتوب کار خبرنگاری و روزنامه‌نگاری حرفه‌ای دارند.

 

«میان نوشتن با خوب‌نوشتن و خوب‌نوشتن با حرفه‌ای‌نوشتن تفاوت‌ها بسیار فاحش است! لازمه حرفه‌ای‌نوشتن، حرفه‌ای‌شدن در اندیشیدن، دیدن، خواندن، پرسیدن، تجربه‌کردن و فراگیری مهارت‌ها است؛ و در جهانی که روزبه‌روز تخصصی‌تر و پیچیده‌تر می‌شود، ما هم ناگزیریم سرانجام متفاوت از گذشته تن به چالش یادگیری روش‌های حرفه‌ای دهیم، فرقی هم نمی‌کند در کجا هستیم؟ چند سال داریم؟ مشکلات‌ما رشته و سطح مدرک‌مان چی‌هست؟ چرا که اینها مهارت‌هایی ضروری برای یکایک ما در عصر ارتباطات و دوران زیست شبکه‌های اجتماعی است.»(اردشیر پشنگ)

 

مدرس دوره

اردشیر پشنگ، دکترای روابط بین‌الملل و پژوهشگر ارشد مسائل خاورمیانه، عضو فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران IFJ مدیرمسئول و سردبیر پایگاه خبری فراتاب، سردبیر ماه‌نامه فراتاب کُردی، دارای 22 سال سابقه مطبوعاتی و 12 سال تدریس حرفه‌‌ای در مراکز علمی و پژوهشی معتبر از جمله در وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، دانشگاه‌های تربیت مدرس و زنجان، مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه، انجمن علوم سیاسی ایران و ... است.

 

 

دو روش مختلف بهره‌مندی از کارگاه سیزدهم

 1. کلاس استاندارد (ظرفیت 12 نفر)

در دوره عادی و استاندارد کارگاه سیزدهم هر دانشجو طی هر ترم 2 تمرین عملیاتی (مجموعا 4 تمرین) برای انجام خواهد داشت که این تمرین‌ها از علایق و یا تخصص دانشجو و مسائل روز در آن حوزه خواهد بود. سوژه تمرین پس از مشورت با استاد، توسط دانشجو نوشته شده و پس از بررسی‌های لازم در صورت تایید، متن با نام و تصویر دانشجو در سایت خبرگزاری فراتاب به عنوان یک مطلب رسمی منتشر می‌شود. این دو مطلب به همراه مدرک دوره جزء سابقه‌ی کار حرفه‌ای هر نفر حساب می‌شود.

 1. کلاس ویژه (ظرفیت 3 نفر)

کلاس ویژه ترکیبی از کلاس استاندارد و خصوصی به شمار می‌رود در دوره ویژه با ظرفیت محدود 3 نفر، هر دانشجو ضمن حضور در دوره عادی اما در بخش تمرین‌ها طی هر ترم 6 تمرین عملیاتی (مجموعا 12 تمرین) برای انجام خواهد داشت این تمرین‌ها از علایق و یا تخصص دانشجو و مسائل روز در همان حوزه خواهد بود. به عبارت دیگر میزان وقتی که استاد برای همفکری در انتخاب سوژه‌ها، ارتقای سطح علمی و فن نوشتن دانشجو خواهد گذاشت سه برابر بیشتر از دوره عادی خواهد بود.تمرین‌های 12 گانه در دو ترم مقدماتی و پیشرفته پس از بررسی با نام و تصویر دانشجو در سایت خبرگزاری فراتاب به عنوان مطالب رسمی منتشر می‌شوند. این دوازده مطلب به همراه مدرک دوره جزء سابقه‌ی کار حرفه‌ای هر نفر حساب می‌شود.همچنین دانشجوی کلاس ویژه پس از پایان کلاس‌ها نیز می‌تواند در یک دوره کارآموزی 2 ماهه به همکاری با موسسه رسانه‌ای فراتاب بپردازد که این مهم علاوه بر افزایش تجربه به عنوان بخشی از سوابق کاری دانشجو نیز لحاظ می‌شود.

نکات کلیدی در خصوص کارگاه

 • شیوه آموزش در کارگاه، ترکیبی از تئوری و تجربه با تاکتیک‌ها و تکنیک‌های فن نوشتن بصورت علمی و عملی است. همه دانشجویان دوره با هرسطحی که در کلاس حضور دارند، در هرجلسه پس از ارائه مباحث تئوریک، دست به نوشتن خواهند زد، بررسی فنی و محتوایی هر نوشته با هرسطح و زاویه دید متفاوتی، باعث افزایش تنوع، تجربه و بهبود کیفیت یادگیری می‌شود.
 • محتوای کارگاه اعم از مباحث درسی و نظری کاملا از نظر متد آموزشی (به موازات کلاس‌های آموزشی بین‌المللی) و چه از نظر طرح موضوعات روز در حوزه‌های مختلف کاملا به‌روز می‌‌باشد.
 • نکته کلیدی دیگر در رابطه با این کلاس، تاکید بر نگارش و دیدی تخصصی در فن نوشتن و ژورنالیسم است، بر اساس برنامه‌هایی که از جلسه نخست ارائه خواهد شد، هر نفر می‌بایست حوزه علاقه خود را در یک یا دو حوزه تخصصی مشخص کند. نحوه تمرین‌ها و سوژه‌ها به دو گونه کلی خواهد بود. بخشی از آنها عمومی و برای همه کلاس است و بخش دیگر کاملاً تخصصی خواهند بود. بطور مثال کسی که علاقمند است در حوزه مسائل خاورمیانه کار کند به او سوژه‌ها و تمرین‌هایی درباره «بحران جاری غزه»، «تحولات ترکیه»، «دیپلماسی عربستان» و ... داده خواهد شد و کسی که می‌خواهد یک ورزشی‌نویس و یا یک فوتبالی‌نویس حرفه‌ای شود، سوژه‌هایش در رابطه با «لیگ برتر فوتبال ایران» خواهد بود کسی که در حوزه زنان، علمی و یا فرهنگی می‌نویسد نیز به همین ترتیب.
 • در کارگاه پیش رو کار هم بر روی رسانه‌های رسمی و هم بر روی شبکه‌های اجتماعی از منظری حرفه‌ای دنبال خواهد شد. در هر جلسه برای هریک از این دو حوزه در کنار نکات لازم، تمرین‌هایی در نظر گرفته می‌شود، هر جلسه پُست‌های منتشر شده اعضای کلاس در فضای شبکه‌های اجتماعی از جمله در توئیتر و اینستاگرام کاملاً بررسی می‌شود.
 • تمرین فن بیان و مدیریت زمان: پس از مشخص شدن حوزه تخصص و علاقه هرنفر. این نفرات می‌بایست در هر هفته در یک فایل ویدئویی و یا صوتی 60 ثانیه‌ای ضمن معرفی خود، به صورت تیتروار گزارشی از مهمترین تحولات حوزه مربوطه خود در هفته‌ای که گذشت را بدهند. همچنین این تمرین برای هریک از تمرین‌های خبرنویسی، گزارش نویسی و ... نیز اعمال می‌شود. بطور مثال یک فردی که گزارشی خبری در 450 کلمه از گران شدن قیمت مسکن می‌نویسد بایست در یک فایل صوتی 60 ثانیه‌ای مهمترین نکات این گزارش را بصورتی حرفه‌ای، شیوا و دقیق ارائه دهد. این تمرین مقدمه ای برای ساخت پادکست صوتی و گزارش ویدئویی در کارگاه‌های دیگر گروه فراتاب است.
 • این کارگاه فقط یک کلاس آموزش و بررسی فنون مهارت نوشتن و روزنامه‌نگاری نیست، در این کلاس زاویه دید پیدا کردن، امضای خاص داشتن در نوشتن یکی از اهداف جدی آن است.
 • گسترش شبکه‌های اجتماعی و سرعت بالای تکنولوژی باعث شده است تا امروزه دیگر روزنامه‌نگاری تنها دال بر فعالیت در یک نشریه مکتوب و یا تنها با مهارت نوشتن نباشد، بلکه مهارت‌های گزارشگری تلویزیونی (نوع اینترنتی) و رادیویی (پادکست) بسیار در جهان امروز مورد اقبال قرار دارد، در این کارگاه نیز دروس و تمرین‌های در هرهفته با یک سوژه ثابت در سه بخش نوشتاری، تصویری و صوتی خواهد بود.

 

سرفصل‌های آموزشی در ترم پیشرفته

ارائه مدرک

 • ارائه گواهی دو زبانه (فارسی -انگلیسی) شرکت در دوره توسط گروه رسانه‌ای فراتاب
 • انتشار تمرین‌های در قالب مطلب حرفه‌ای و قابل جستجو در گوگول:با توجه به برنامه ریزی کارگاه تا پایان دوره هر نفر دست کم 2 تمرین (مجموعا 4 تمرین) کلاسی‌اش بصورت مطالب حرفه‌ای در مطبوعات با نام و تصویر خودش منتشر خواهد کرد که این امر خود یک رزومه کاری و حرفه‌ای برای وی محسوب می‌شود. اعضای کلاس ویژه در هر ترم 6 مطلب و مجموعا 12 مطلب منتشری خواهند داشت.
 •  دریافت توصیه‌نامه موثر و حرفه‌ای جهت یافتن شغل: سه نفر برتر کلاس استاندارد به همراه سه نفر عضو کلاس ویژه (در صورت اتمام موفقیت آمیز دوره) می‌توانند جهت یافتن کار روزنامه‌نگاری و کارهای مرتبط «توصیه‌نامه» استاد کلاس را دریافت کنند.
 • دریافت کارت خبرنگاری حرفه‌ای:برخی از نفرات که از یکسو توان و علاقه بیشتری برای نوشتن از خود نشان دهند و از سوی دیگر توسط شورای سردبیری فراتاب مورد تایید قرار گیرند، می‌توانند وارد سیکل همکاری با این موسسه رسانه‌ای شوند که در نهایت خواهند توانست موفق به دریافت کارت حرفه‌ای خبرنگاری شوند.

سیکل دست‌یابی به کارت خبرنگاری: شرکت فعال و موفق در کارگاه، کارآموزی 3 تا 6 ماهه و نهایتا ورود به همکاری با تحریریه فراتاب

 

نحوه برگزاری کارگاه

کارگاه صرفا بصورت مجازی و با استفاده ترکیبی از اپلیکیشن‌های اینستاگرام، واتساپ و تلگرام و نیز ای‌میل برگزار می‌شود.

 شیوه آموزش دوره مجازی

این کارگاه بصورت مجازی و آنلاین برگزار خواهد شد. کل دوره مقدماتی شامل 15 جلسه و دست‌کم 50 ساعت است. این دوره مختص کسانی است که به دلیل بعد مسافت یا عدم هماهنگی ساعت حضور و یا به دلیل بی‌نظمی در برنامه کاری و روزانه خود نمی‌توانند در روز و یا ساعت بخصوصی مطالب، مباحث و تمرینات کلاس را پیگیری کنند. لذا اینکه در شهر، روستا و یا کشوری دیگر هستید یا اینکه دارای اینترنتی با سرعت کم و پرنوسان هستید دیگر یک محدودیت برای حضور در کارگاه به شمار نمی‌‌رود و در نتیجه می‌توانید در کارگاه شرکت کنید.

علاوه بر در اختیار قراردادن جزوه، تصاویر مربوطه به هرکلاس، فایل صوتی، دانشجویان بخش مجازی می‌‌بایست در مباحث تئوریک و عملی کلاس مشارکت فعال داشته باشند.

کارگاه کلاس مجازی از طریق یک گروه اختصاصی در تلگرام و نیز واتساپ و همچنین از طریق «ایمیل» بطور منظم و طبق جدول زمان‌بندی شده به ارسال بسته‌‌های آموزشی مربوط به هر مبحث اقدام خواهد کرد.

همچنین با استفاده از اپلیکیشن‌های واتساپ و تلگرام و تشکیل یک گروه از اعضا، کلاس‌های گروه مجازی در روزهای اعلام شده برگزار می‌شود. در ساعت مشخصی پکیج مطالب هر جلسه در گروه بارگذاری خواهد شد. اعضای محترم سپس می‌‌توانند به مطالعه دست زده و مباحث و سوالات خود را مطرح کنند. در هر دوره دو تمرین عملی برای هر نفر در حوزه تخصصی یا مورد علاقه وی نظر گرفته خواهد شد که می‌‌بایست در زمان اعلام شده انجام شود و سپس در گروه بارگذاری کند، تمرین‌های مذکور بطور کامل توسط استاد، بررسی شده و نکات لازم در مورد هریک از آنها گفته خواهد شد.

در صورت داشتن استاندارد لازم و رفع اشکالات، تمرین‌های مذکور که از مباحث روز می‌باشد در وبسایت رسمی و حرفه‌ای خبرگزاری فراتاب و یا در یکی از پرونده‌های فصل‌نامه فراتاب کُردی با درج نام نویسنده آن، منتشر خواهد شد. در حقیقت با انتشار هر تمرین، نتایج عملی کار هریک از دانشجویان در معرض دیدگاه مخاطبان عمومی قرار خواهد گرفت و دانشجویان می‌‌توانند بازتاب‌های مختلف آن را در فضای رسمی و شبکه‌‌های اجتماعی مشاهده کنند. امری که تاثیر بسزایی در بهبود کیفیت قلم و دقت هر دانشجو خواهد داشت.

در کارگاه سیزدهم همچنین از اپلیکیشن اینستاگرام نیز استفاده می‌شود بدین منظور یک گروه بسته تنها با شرکت اعضا تشکیل می‌شود، هر هفته حداقل به مدت 45 دقیقه یک برنامه لایو اینستاگرامی در زمان مقرر توسط مدرس ارائه می‌شود و دانشجویان می‌توانند سئوالات خود را در این بخش ارائه دهند. همچنین این لایو برای کسانی که به هردلیلی امکان دیدن همزمان در آن ساعت معین را نداشته‌اند در صفحه خصوصی کلاس ذخیره شده و در دسترس خواهد بود.

سئوالات متداول

سئوال اول: آیا در کلاس مجازی بایستی برای شرکت در کلاس حتما در یک ساعت بخصوص آنلاین باشم؟

پاسخ: خیر، نفرات شرکت کننده در کارگاه مجازی ضرورتی برای حضور در یک ساعت منظم در شبانه‌روز نخواهند داشت بلکه می‌‌توانند در بازه‌های زمانی خاص و منعطفی در طول شبانه‌روز از بسته‌های آموزشی و مباحث مطروحه توسط مدرس بهره‌مند شده و سوالات خود را نیز مطرح کنند. بطور مثال درسی که در ساعت 20 تا 22 روز شنبه 2 دی بصورت آنلاین تدریس می‌شود را شما می‌توانید در همان ساعت و یا ساعات و روز و حتی دو روز بعد مطالعه کنید! این سیستم آموزشی طوری برنامه‌ریزی شده است که حتی اگر به هر دلیلی یک هفته تا 10 روز نیز نتوانستند مباحث کلاس را پیگیری و در آن مشارکت کنید، همچنان امکان مطالعه این مباحث و رساندن خود به دیگر اعضای کلاس فراهم باشد.

 

سئوال دوم: در پایان این کارگاه چه مهارت‌های خاصی را یاد خواهم گرفت و یا در آنها تقویت خواهم شد؟

پاسخ: بنا به رئوس برنامه‌ها و تمرین‌های طراحی شده انتظار می‌رود در پایان دوره بتوانید جدای از انتخاب یک حوزه علاقه تخصصی و نیز بهبود کیفیت زاویه دید و انتخاب سوژه، به شیوه استاندارد گزارش خبری، گزارش تحلیلی، گزارش به سبک وال‌استریت‌ژورنالی، گزارش به سبک هوک، فنون مصاحبه و میزگرد، یادداشت و سرمقاله نویسی را در قالب یک فرمت استاندارد بین‌المللی را فرا بگیرید.

 

سئوال سوم: آیا در پایان این دوره خواهم توانست به‌کار روزنامه‌نگاری مشغول شوم؟ و یا حداقل بصورت استاندارد و حرفه‌ای بنویسم؟

پاسخ: بله، این کارگاه بصورت فشرده با توجه به موضوعات کلیدی تدریس و نیز ارائه منابع کمک آموزشی خود، شما را یاری می‌کند نه تنها در پایان دوره، بلکه در حین دوره مطالب خود را بصورت استانداردتر و حرفه‌ای‌تری نسبت به قبل نوشته و منتشر کنید! در همین راستا می‌توان به برخی از دانشجویان دوره‌های پیشین اشاره کرد که پس از پایان دوره اینک در نشریات حرفه‌ای مشغول به فعالیت هستند:

خانم‌ها و آقایان سوسن حسنی‌دخت (شبکه خبر)، صدیقه نژادقربان (روزنامه دنیای اقتصاد)، محمدحسن گودرزی (خبرگزاری ایکنا)، د.منصور براتی (سردبیر فعلی موسسه کادراس)، نیلوفر فلاح (بخش محتوایی دیجی‌کالا)، فاطمه نبی‌پور (اتاق خبر) محمد فیروزی، متین منجمی (اتاق ایران و چین)، د.فائزه قاسمی (مجله پژوهشی ایران‌شناسی)، ثریا ملکی (باختر کرمانشاه)، مینا نصر (نشریات افغانستان)  و ...

 

سئوال چهارم آیا این کلاس تنها برای علاقمندان به یادگیری روزنامه‌نگاری حرفه‌ای و نویسندگی مفید است؟

قطعا پاسخ خیر است چون

اولا این یک کلاس مهارتی است به این معنی که مهارت نوشتن را در چند جهت مختلف با تکنیک‌ها، تاکتیک‌ها و تمرین‌های مختلفی تقویت می‌کند.

ثانیا با توجه به رشد فزاینده و جهان‌گیر شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی که با شغل و دغدغه هرکسی دارد شاهد هستیم هر فردی در صفحه‌های کاری یا شخصی‌اش از کار، علایق و روزمرگی‌هایش می‌نویسد.

ثالثا یکی از مهمترین مباحث کلاس پرداختن به شبکه‌های اجتماعی و چگونگی فعالیت در مسیر برند شدن در آن است

در نتیجه این کارگاه برای هر فردی در هر شغل و رشته‌ای که می‌خواهد پست‌ها و محتواهای مکتوب و صوتی و تصویری با کیفیت بهتر، دقیق‌تر و تاثیرگذارتر تولید و منتشر کند، کاملا مفید و موثر خواهد بود.

 

کارنامه دانشجویان حاضر در دوره‌های پیشین

نمونه‌هایی از تمرین‌های عملی دانشجویان دوره‌های پیشین که بصورت یک مطلب حرفه‌ای منتشر شده است

گزارش‌ها و مطالب منتشر شده 24 نفر از اعضای دوره پیشین

 • https://www.faratab.com/news/12107
 • لیلا عباسی – دوره هشتم / عنوان مطلب: چرا پدیده کارتن خوابی پایان نمی یابد؟ / لینک مطلب:
 • http://www.faratab.com/news/11442
 • مریم حسنی – دوره نهم / عنوان مطلب: نفت و دموکراسی؛ رابطه‌ای همچنان معکوس! / لینک مطلب:
 • http://www.faratab.com/news/11480
 • فاتح هدا – دوره نهم / واکاوی پرونده اعتراضات در اقلیم کردستان عراق / لینک مطلب:
 •  http://www.faratab.com/news/11490
 • شبنم چادری – دوره هفتم / نگاهی به منافع و بازی متعارض بازیگران مختلف در قره‌باغ! / لینک مطلب:
 • http://www.faratab.com/news/11447
 • آنا یوسفیان – دوره اول / نوروز و موازنه هویت / لینک مطلب:
 •  http://www.faratab.com/news/7561
 • منصور براتی – دوره چهارم / تشدید بحران عراق و ترکیه در بستر عملیات آزادسازی موصل / لینک مطلب:
 • http://www.faratab.com/news/4297
 •  مینا نصر (شهروند افغانستان) – دوره دهم / تقابل زنان و طالبان؛ پیروز نهایی کیست؟ / لینک مطلب:
 • www.faratab.com/news/11845

 

هزینه‌های کارگاه

کلاس استاندارد - ظرفیت 12 نفر

 • هزینه ترم پیشرفته برای دانشجویان داخل کشور 4.000.000 تومان (چهارمیلیون تومان)
 • هزینه ترم پیشرفته برای دانشجویان خارج از کشور 6.200.000 تومان (شش‌میلیون و دویست هزار تومان) می‌باشد.

 

 • دانشجویانی که هر دو دوره مقدماتی و پیشرفته را همزمان ثبت نام کنند می‌توانند از تخفیف 10 درصدی بهره‌مند شوند.
 • دانشجویان، خبرنگاران و نیز ساکنان مناطق محروم در داخل کشور، می‌توانند با هماهنگی با مسئول روابط عمومی فراتاب خواهان استفاده از برخی تخفیف‌های در نظر گرفته شده دیگر برای این دوره باشند. (سقف تخفیفات 20 درصد خواهد بود)

کلاس ویژه - ظرفیت 3 نفر

 • هزینه ترم پیشرفته 8.100.000 تومان (هشت ‌میلیون و یک‌صد هزار تومان)

  

ثبت نام

 الف- دریافت و تکمیل فرم ثبت‌نام: برای این منظور می‌بایست از طریق یکی‌ از راه‌های ارتباطی (ایمیل، واتساپ و یا تلگرام) فرم مذکور را از روابط عمومی فراتاب دریافت کنید. فرم مذکور را پس از مطالعه می‌بایست تکمیل کنید.

ب- هزینه ثبت‌نام را به شماره حساب و یا شماره کارت زیر واریز کرده و از فرم واریزی تصویری (گرفتن عکس یا اسکرین شات) تهیه کنید

شماره حساب  3390687523  به‌نام اردشیر پشنگ (بانک تجارت)

شماره کارت 5859831049083776  به‌نام اردشیر پشنگ (بانک تجارت)

 

جفرم ثبت نام به همراه تصویر فرم واریزی هزینه کارگاه را از یکی از طریق‌های زیر ارسال کنید:

آیدی و شماره واتساپی: 09028401242

 ایمیل: pashang1979@gmail.com

 

جدول زمانی برگزاری کلاس‌های دوره 13 - ترم پیشرفته

 • یک‌شنبه 8 بهمن | شروع ثبت‌نام دوره
 • چهارشنبه 18 بهمن | پایان مهلت ثبت نام (ساعت 14:00)
 • شنبه 21 بهمن - جلسه 1 | برنامه‌ریزی محتوایی و تخصصی نفر به نفر در دوره پیشرفته، اهمیت شبکه‌های اجتماعی، ارائه منابع تکمیلی
 • دوشنبه 23 بهمن - جلسه 2 | درست‌نویسی (ویرایشی و نگارشی) در سطح پیشرفته
 • چهارشنبه 25 بهمن - جلسه 3 | سواد رسانه و اهمیت بی‌طرفی، صحت و دقت در نگارش و راستی‌آزمایی منابع خبری در سریع‌ترین زمان ممکن
 • شنبه 28 بهمن - جلسه 4 | تدریس تنظیم گزارش به سبک هوک (قلاب)
 • دوشنبه 30 بهمن - جلسه 5 | بررسی تمرینهای گزارش نویسی به سبک هوک (قلاب)
 • چهارشنبه 2 اسفند - جلسه 6 | جلسه نخست آموزش ساخت گزارش ویدئویی حرفه‌ای با استفاده از گوشی موبایل و لبتاب
 • شنبه 5 اسفند - جلسه 7 | تدریس تنظیم گزارش به سبک وال استریت ژورنالی
 • دوشنبه 7 اسفند - جلسه 8 | بررسی تمرین‌های انجام شده گزارش به سبک وال استریت ژورنالی
 • چهارشنبه 9 اسفند - جلسه 9 | جلسه دوم آموزش ساخت گزارش ویدئویی حرفه‌ای با استفاده از گوشی موبایل و لبتاب
 • شنبه 12 اسفند - جلسه 10 |  تدریس تنظیم گزارش به سبک تحلیلی
 • دوشنبه 14 اسفند -  جلسه 11 | بررسی تمرین‌های انجام شده گزارش‌نویسی به سبک تحلیلی
 • چهارشنبه 16 اسفند - جلسه 12 | تدریس ملزومات، تاکتیک‌ها و تکنیک‌ها در فن مصاحبه
 • شنبه  19 اسفند - جلسه 13 | جلسه سوم آموزش ساخت گزارش ویدئویی حرفه‌ای با استفاده از گوشی موبایل و لبتاب
 • دوشنبه 21 اسفند - جلسه 14 | بررسی تمرین‌های انجام شده فن مصاحبه
 • چهارشنبه 23 اسفند - جلسه 15 | تدریس استراتژی‌ها و همه آنچه که برای نوشتن یادداشت و سرمقاله بدانیم
 • شنبه 26 اسفند | صدور و ایمیل مدرک (گواهی) دو زبانه (فارسی-انگلیسی) شرکت در کارگاه (پایان رسمی دوره پیشرفته)

 

و در پایان فراموش نکنید که

این کارگاه آموزشی – مهارتی به ما این واقعیت ملموس را گوشزد می‌کند که حتی در دورافتاده‌ترین جغرافیا، محروم‌ترین وضعیت و سخت‌ترین شرایط نیز خواهیم توانست، ضمن کشف علایق، دغدغه‌ها و تقویت مهارت‌ها و توانمندی‌های‌مان، بر همه و یا دست‌کم بیشتر مرزها و موانع محدود کننده غلبه کرده و با خوب و متفاوت دیدن و نوشتن برای خود، انسان‌ها و محیط اطراف و حتی فراتر از آنها موثرتر از قبل باشید.

 

اصول اخلاقی و و حرفه‌ای دوره‌ی پیش‌رو مبتنی بر این شعارهای چهار‌گانه‌اند:

دقت

انصاف

بی‌طرفی

شجاعت اخلاقی

 

فردای ما روشن‌تر از امروز خواهد بود در پرتو آگاهی، افزایش توان و مهارت‌ها، همکاری و خرد جمعی

گروه رسانه‌ای فراتاب

www.Faratab.com

فرصت ثبت‌نام: چهارشنبه 18 بهمن ساعت 15

نظرات
آخرین اخبار