احتمال بی ثباتی اقتصاد جهان در سال جاری | فراتاب
کد خبر: 5271
تاریخ انتشار: 20 دی 1395 - 18:56
وزیر اقتصاد چین اعلام کرد: در سال ۲۰۱۶، به رشد اقتصادی از پیش هدفگذاری شده خود دست پیدا کردیم؛ اما در سال جدید، نگرانی هایی در مورد بی ثباتی اقتصاد جهانی به دلیل سیاست های آمریکا وجود دارد.

به گزارش فراتاب به نقل از رویترز، «زو گوانگیاو» معاون وزیر اقتصاد چین گفت: چین مطمئن است که به رشد اقتصادی ۶.۷ درصدی در سال ۲۰۱۶ میلادی دست پیدا کرده و در حقیقت، به هدف از پیش تعیین شده خود رسیده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: رشد اقتصادی چین در ۹ ماه اول سال ۲۰۱۶ میلادی به ۶.۷ درصد افزایش پیدا کرد و مطمئن هستم که چنین رشدی یا بیش از آن، برای سه ماه آخر سال گذشته میلادی برای چین بدست آمده است.

معاون وزیر اقتصاد چین تصریح کرد: برای رسیدن به رشد اقتصادی هدفگذاری شده خود که ۶.۵ تا ۷ درصد بود، به افزایش بیشتر هزینه های دولت، توجه بیشتر به بازار مسکن و نیز به اعطاء سطح بی سابقه ای از وام بانکی در سال ۲۰۱۶ میلادی روی آوردیم.  

«زو گوانگیاو» گفت:" اگر چه این امر موجب افزایش بدهی ها شد، اما بدون شک رشد اقتصادی را برای کشور به همراه آورد.» 

همچنین بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که رونق ساخت و ساز مسکن در چین، به طرز معناداری موجب رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۶ میلادی شده است.

البته اعضای اتاق فکر اقتصاد چین معتقد هستند که رشد اقتصادی این کشور، در سال جاری میلادی به ۶.۵ درصد کاهش پیدا کند.  

بر همین اساس، معاون وزیر اقتصادی چین گفت: در سال جاری میلادی به دلیل نامشخص بودن سیاستهای آمریکا در قبال دنیا، نگرانی هایی در جهت بی ثباتی اقتصاد جهانی وجود خواهد داشت.

منبع: مهر

نظرات
آخرین اخبار