رونمایی از کتاب «بر تارک طوفان؛ ملامصطفی بارزانی به روایت مطبوعات ایران» | فراتاب
کد خبر: 1802
تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 1395 - 20:48
فردا یکشنبه در مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی برگزار می شود:
کتاب «ملامصطفی بارزانی به روایت مطبوعات ایران» تالیف بهرام ولدبیگی فردا یکشنبه ۲۶ اردیبهشت در نشستی با سخنرانی سید کاظم موسوی بجنوردی، سیدمحمود دعایی، سیدمحمدصادق خرازی و محمدعلی سلطانی در مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی، رونمایی می‌شود.

فراتاب - سرویس فرهنگی ، کتاب «بر تارک طوفان؛ ملا مصطفی بارزانی به روایت مطبوعات ایران از سال ۱۳۲۴- ۱۳۵۸» به کوشش و قلم «بهرام ولدبیگی» در مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی در تهران رونمایی می‌شود.
مراسم رونمایی از کتاب «بر تارک طوفان؛ ملا مصطفی بارزانی به روایت مطبوعات ایران از سال ۱۳۲۴- ۱۳۵۸» به کوشش و قلم «بهرام ولدبیگی» و با سخنرانی سید کاظم موسوی بجنوردی رئیس دایره المعارف بزرگ اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدمحمود دعایی» مدیرمسئول روزنامه اطلاعات، دکتر «سیدمحمدصادق خرازی» سفیر سابق ایران در سازمان ملل متحد و کشور فرانسه و دکتر «محمدعلی سلطانی» استاد دانشگاه، تاریخ‌نگار و تاریخ‌پژوه و هم‌چنین با حضور نمایندگان کنونی و سابق مجلس شورای اسلامی،  اساتید دانشگاه، پژوهشگران، دانشجویان و روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و نمایندگان رسانه‌های گروهی ساعت ۵ بعدازظهر روز یک‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه جاری در سالن حضرت رسول اکرم (ص) مرکز همایش‌های بین‌المللی «رایزن» در مرکز دایره‌المعارف بزرگ اسلامی در تهران برگزار می‌شود.

کتاب «بر تارک طوفان؛ ملا مصطفی بارزانی به روایت مطبوعات ایران از سال ۱۳۵۸- ۱۳۲۴/۱۹۸۰ ـ ۱۹۴۵» تلاشی پژوهشی است که ظرف سه سال با کوشش «بهرام ولدبیگی» تحقق یافته و به تازگی توسط نشر ثالث با مدیریت «محمدعلی جعفریه» چاپ و منتشر شده است. این کتاب تاریخ‌پژوهی ـ ژورنالیستی که در بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شده است، جزو منابع مهم تاریخ معاصر در زمینه روزنامه‌نگاری و سیاسی به شمار می‌رود و در سالن شماره ۱، راهرو ۴ در غرفه ۸ «نشر ثالث» در نمایشگاه کتاب در اختیار علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی قرار دارد.

این کتاب ۹۰۰ صفحه‌ای در قطع رحلی و تاریخ مکتوبی است از تلاش و زحمات روزنامه‌نگاران ایرانی که پیرامون جنبش کُردستان به رهبری «ملامصطفی بارزانی» روایت کرده و به ثبت رسانده‌اند؛ در این کتاب، فقط گفت‌وگوها و مصاحبه‌های ایشان با رسانه‌های اروپایی و آمریکایی که در مطبوعات ایران چاپ و منتشر شده‌اند، گردآوری و به چاپ رسیده‌‌اند.

این کتاب به دلیل ارزش محتوای تاریخی آن و در جهت ماندگاری زحمات روزنامه‌نگاران ایرانی در جنبش معاصر کُردستان در آینده نزدیک به زبان‌های کُردی، عربی، انگلیسی و تُرکی در اقلیم کُردستان عراق، ترکیه، اروپا و آمریکا ترجمه و چاپ و منتشر خواهد شد.

آدرس:میدان نیاوران  ، کاشانک، نرسیده به آجودانیه، شماره 210 ، مرکز همایش های بین المللی رایزن، سالن حضرت رسول اکرم(ص)، شماره ۲۱۰ واقع شده است.

نظرات
آخرین اخبار