کد خبر: 984
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 15:29
جین فوندا:
جین فوندا به عنوان یکی از مطرح‌ترین زنان هالیوود در فستیوال فیلم ترایبکا پیش‌بینی کرد که اگر یک زن رییس‌جمهور شود، واکنش‌های خشونت‌آمیز زیادی به وجود می‌آید.

به گزارش فراتاب به نقل از گاردین، چند ساعت پیش از اینکه برنی سندرز و هیلاری کلینتون، نامزدهای ریاست‌جمهوری امیدوار حزب دموکرات پنج‌شنبه شب در بروکلین برای نهمین و احتمالا آخرین مباحثه تلویزیونی‌شان روی صحنه رفتند، جین فوندا بازیگر و فعال سینما اعلام کرد که «هیلاری رییس‌جمهور می‌شود».
او که در پنلی در فستیوال فیلم ترایبکا برای تبلیغ فصل دوم سریال کمدی محصول نت‌فلیکس یعنی «گریس و فرانکی» صحبت می‌کرد، دلایل این حرف را چنین توضیح داد: فکر می‌کنم مردم احساس می‌کنند کلینتون می‌تواند کار را پیش ببرد، حتی اگر کاندیدای ایده‌آل خیلی‌ها نباشد. او تجربه داشته. دنیای حال حاضر خیلی پیچیده است و او پس‌زمینه رویارویی با تمام پیچیدگی‌ها را دارد.
فوندا همچنین به خاطر کمپین سندرز او را تحسین کرد و گفت: مسلما خوشحالم که برنی کاندیدا شده است.
اگر کلینتون واقعا برنده نامزدی حزب دموکرات و بعد هم انتخابات مقابل جمهوری‌خواهان شود، فوندا پیش‌بینی می‌کند که خشونت به وجود می‌آید. او در ادامه گفت: هر بار که زنی جلو می‌رود، مشکل به وجود خواهد آمد. بنابراین یکی از کارهایی که باید بکنیم این است که به مردان کمک کنیم درک کنند که چرا آنقدر احساس خطر می‌کنند و نحوه نگاه‌مان به مردانگی را تغییر دهیم. ما مردانگی زهر‌آگینی داریم و این چیزی است که باید به آن توجه کنیم.
در اوایل این مکالمه که مجری‌گری‌اش را گِیل کینگ از شبکه سی‌بی‌اس بر عهده داشت، فوندا آشکار کرد که پس از اتمام فیلمبرداری فصل اول «گریس و فرانکی»، او به فکر کناره‌گیری از بازیگری افتاده بود چون احساس می‌کرد به اندازه‌ای بامزه نیست که بتواند کنار دوست و همبازی‌اش لیلی تاملین که با هم در کمدی کلاسیک دهه هشتادی «۹ تا ۵» هم بازی کرده بودند، ظاهر شود. فوندا پیش از این هم در دهه ۱۹۹۰ و پس از ازدواج با تد ترنر مدتی از بازیگری دور شده بود و بعد در سال ۲۰۰۵ بازگشت.
فوندا گفت: من یک استخوان بامزه هم در بدنم ندارم. متعلق به دودمانی دور و دراز از افراد افسرده هستم.
پدر او هنری فوندا و برادرش پیتر هر دو از بازیگران سینما بوده‌اند.
فصل دوم سریال «گریس و فرانکی» روز ششم ماه مه از طریق سرویس پخش آنلاین نت‌فلیکس در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

منبع: مهر

مطالب مرتبط
نظرات
آخرین اخبار