کد خبر: 8845
تاریخ انتشار: 27 تیر 1397 - 08:10
وزیر ورزش و جوانان خبر داد 
وزیر ورزش و جوانان گفت: 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج سال گذشته در کشور پرداخت شده است که در مقاسه با سال ٩٢ رشد چهار برابری را نشان می دهد.

 

فراتاب- گروه اجتماعی : مسعود سلطانی فر در سفر به شمال سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان ها باید تلاش کنند تا در زمینه تسهیلات خود اشتغالی جوانان از سهمیه بیشتری برخوردار شوند.
وی سقف تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را برای هر یک از زوج ها ١٥ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: زوج ها در مجموع با 30 میلیون تومان می توانند زندگی خود را آغاز کنند.
وزیر ورزش و جوانان همچنین در حوزه ورزش بیان کرد: توجه به استعدادهای مناطق مختلف برای پیشرفت ورزش کشور مهم است به طوری که باید در مناطقی نظیر سیستان و بلوچستان پایگاههای استعدادیابی فعال شود. 
سلطانی فر حمایت خود از ایجاد منطقه تجاری در سیستان را اعلام کرد و افزود: یکی از راه های برون رفت از شرایط فعلی توجه به منطقه آزاد تجاری برای سیستان و بلوچستان است که می تواند رونق اقتصادی در این منطقه ایجاد کند.
وی ادامه داد: با وجود اینکه در وزارت ورزش و جوانان فعالیت می کنم اما برای راه اندازی منطقه آزاد تجاری سیستان حمایت و پیگیری ویژه انجام خواهم داد.
سلطانی فر بر حمایت از منطقه آزاد قشم و گیلان تاکید و ابراز امیدواری کرد این اتفاق مهم اقتصادی برای این استان ها هم رخ دهد.
وی بر توسعه سرمایه گذاری در ورزش تاکید کرد و اظهار داشت: هزینه کردن در بخش ورزش مورد توجه صنایع قرار دارد چرا که به سوددهی می رسد و بازگشت سرمایه هم در آن وجود دارد، از طرفی ورزش بهترین روش برای گذراندن اوقات فراغت سالم است.
وزیر ورزش و جوانان در رابطه با 2 طرح مهم خانه کشتی و سالن اختصاصی کبدی شهرستان زابل گفت: تلاش ما این است که موانع تکمیل این طرح ها را برطرف کنیم تا شرایط برای اتمام آنها تا پایان سال آینده فراهم شود.
وی همچنین بر راه اندازی سالن چند منظوره بانوان تا 2 سال آینده در زابل تاکید کرد. 
سلطانی فر خانه های جوان را هم از نیازهای اصلی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی جوانان دانست و تصریح کرد: دولت خانه های جوان را به عنوان الزام مد نظر دارد.
به گزارش ایرنا وزیر ورزش و جوانان به منظور بازدید از چند طرح عمرانی در مرکز و شمال سیستان و بلوچستان صبح امروز سه شنبه وارد زاهدان شد و مورد استقبال استاندار و شماری از نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
بازدید از طرح های عمرانی دهکده ورزشی (المپیک) زاهدان و شهرستان های شمال استان و همچنین شرکت در نشست نخبگان ورزشی از مهمترین برنامه های سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به این استان بوده است.
زندگی در جنوب شرق ایران زمین در استان پهناور سیستان و بلوچستان با پستی و بلندی ها و وضعیت جغرافیایی گوناگون و متنوع، وجود کوه، دشت، بیابان و دریا سبب شده تا هر فرد علاقه مند به ورزش بتواند بسیاری از نیازهای ورزشی خود را از طبیعت جستجو کند و بدون آنکه بداند ورزیده و تنومند رشد می کند.
بیش از 70 درصد جمعیت 2.8 میلیون نفری این استان را افراد زیر 30 سال تشکیل داده اند که می توان از نیروی جوانی آنان برای هر نوع ورزشی به طور سازمان یافته بهره گرفت.
یکی از فعالیت های مطلوب دولت تدبیر و امید ورود مستقیم به عرصه ورزش و جوانان بوده به طوری که اماکن ورزشی روباز و سرپوشیده استان به ترتیب از 130 و 123 مورد در سال 92 به 152 و 142 مورد در سال 95 افزایش یافته است.
بیش از 70 هزار ورزشکار در قالب حدود 50 هیات استانی و 500 هیات شهرستانی در سیستان و بلوچستان سازماندهی شده اند./ایرنا

نظرات
آخرین اخبار