بانوان با ورود در هر زمینه ای پیروزی های بزرگی کسب می کنند | فراتاب
کد خبر: 8639
تاریخ انتشار: 16 خرداد 1397 - 01:40
معاون رئیس جمهوری:
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، گفت: بانوان با ورود در هر زمینه ای، موفقیت ها و پیروزی های بزرگی را کسب می کنند و امیدواریم در بحث فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز با همکاری بخش های مختلف شاهد پیشرفت های آنان باشیم.

فراتاب - گروه اجتماعی: معصومه ابتکار اظهار کرد: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تمام توان خود را برای توان افزایی و توانمندسازی زنان در بخش های مختلف به کار گرفته است و در بخش فناوری اطلاعات برای توان افزایی بانوان برنامه هایی دارد.
ابتکار در همین راستا از برگزاری اجلاس بین المللی زنان در حوزه فناوری اطلاعات «آی تی» و فناوری اطلاعات و ارتباطات «آی سی تی» با تمرکز بر موضوع تجارت الکترونیک در سال 97 خبر داد و گفت: مسئولان اجرایی کشور در برگزاری این اجلاس بین المللی همکاری خواهند داشت.
وی در خصوص برگزاری این همایش توضیح داد: این اجلاس بین المللی قرار است روز هفتم مردادماه امسال با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح بین المللی برگزار شود که هدف اصلی آن توان افزایی زنان در حوزه های فناوری اطلاعات است.
وی اظهار داشت: از آنجا که زنان ایرانی در بخش های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی در سال های اخیر پیشرفت های خوبی داشته اند، آموزش مهارت های متنوع در قالب اینگونه همایش ها نیز می تواند در راستای توانمندسازی بیشتر آنها بسیار کارساز و تاثیرگذار باشد.
به گزارش ایرنا، سودابه رادفر، مشاور امور بانوان و خانواده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز پیش تر گفته بود که سند راهبردی زنان در وزارت ارتباطات به منظور توان افزایی بانوان در بخش فناوری و اطلاعات تدوین شده است که یکی از شاخصه های آن توسعه پایدار و متوازن است تا بانوان بتوانند به توانمندی های لازم برسند.
وی خاطرنشان کرد: بیشتر هدف امور بانوان و خانواده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، توان افزایی زنان شهری و روستایی در حوزه فناوری اطلاعات است که به همین منظور طرح ملی توان افزایی زنان با محور آی سی تی در 50 نقطه کشور آغاز شده است و قرار است امسال نیز این طرح در ٢٧٠ نقطه کشور اجرایی شود.
بر اساس آمار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال حاضر ٧٢ درصد بانوان از تلفن همراه استفاده می کنند و ٤٨ درصد از کاربران اینترنت نیز بانوان هستند.

نظرات
آخرین اخبار