کد خبر: 8574
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1397 - 18:20
وزیر دفاع آمریکا امروز (یکشنبه) با هشدار نسبت به اینکه "راه پر دست‌اندازی" در مذاکرات هسته‌ای با کره‌شمالی در این ماه پیش رو است، به همتایانش از کره‌جنوبی و ژاپن گفت آنها باید موضع دفاعی قدرتمندی داشته باشند تا اینکه دیپلمات‌ها بتوانند از موضع قدرت به پای

فراتاب / بین الملل - به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در آغاز نشست با سونگ یونگ-مو، وزیر دفاع کره‌جنوبی و ایتسونوری اونودرا، وزیر دفاع ژاپن درآخرین روز کنفرانس امنیتی "گفت‌وگوی شانگری-لا"  گفت متحدان باید همچنان هشیار باقی بمانند.

ماتیس تاکید کرد: می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که در بهترین حالت، جاده‌ای پر دست‌انداز برای مذاکرات در پیش داریم. در چنین لحظه‌ای ما عمیقا به تقویت هر چه بیشتر همکاری دفاعی خودمان متعهدیم چرا که بهترین ابزار برای حفظ صلح است.

طرح‌ها برای برگزاری نشست تسلیحات هسته‌ای ۱۲ ژوئن در سنگاپور میان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی در دست انجام است و ژنرال ماتیس بار دیگر با تکرار موضع آمریکا گفت کره‌شمالی تنها از شر بخشی از تحریم‌های امنیت ملی سازمان ملل متحد خلاص خواهد شد و این زمانی است که خلع سلاح هسته‌ای قابل تایید و غیر قابل بازگشت نشان دهد.

سونگ یونگ-مو، وزیر دفاع کره‌جنوبی هم گفت این یک نقطه عطف است که کره‌شمالی اولین گام‌هایش را در راستای خلع سلاح هسته‌ای برداشته است. او افزود: البته با توجه به گذشته پر حادثه کره‌شمالی، ما باید محتاطانه رفتار کنیم. با این حال برخی از تدابیر اخیر کره‌شمالی حاکی از آن است که ما می توانید مثبت بیندیشیم و با خوش‌بینی محتاطانه به جلو حرکت کنیم.

ایسنا

نظرات
آخرین اخبار