کد خبر: 8481
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1397 - 11:30
ان‌بی‌سی نیوز گزارش داد، طبق گزارش سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) کره‌شمالی قصد کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای خودش را در آینده نزدیک ندارد و این خلاف گفته‌های دونالد ترامپ است.

فراتاب / بین الملل - مقام‌های آمریکایی به این شبکه خبری گفتند گزارش مذکور اوایل همین ماه منتشر شد یعنی پیش از تصمیم‌گیری هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا برای لغو نشست آتی با کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی.

با این وجود ترامپ گفته است این نشست هنوز هم ممکن است برگزار شود. یک هیات آمریکایی هم عازم این کشور شده است تا درباره دیدار احتمالی رایزنی کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا ماه گذشته در توئیتی اعلام کرد، کره‌شمالی با خلع سلاح هسته‌ای موافقت کرده است. در حالی که آنها با توقف آزمایش‌های موشکی و بستن یک سایت آزمایش هسته‌ای موافقت کردند، کره‌شمالی هنوز با کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای خودش موافقت نکرده است.

ترامپ ۲۲ آوریل در توئیتی نوشت: "چاک تاد خوابالو" از اخبار جعلی ان‌بی‌سی گفته است که ما خیلی در مذاکراتمان با کره‌شمالی امتیاز دادیم و آنها چیزی را کنار نگذاشتند. واه، ما که چیزی را واگذار نکردیم و آنها با خلع سلاح هسته‌ای (که برای جهان عالی است)، بستن سایت و عدم آزمایش‌های بیشتر موافقت کرده‌اند!

تجزیه و تحلیل‌های سیا نشان می‌دهد آمریکا احتمالا در راضی کردن کیم جونگ اون برای متوقف کردن پیشرفت اخیر کشورش در حوزه تسلیحات هسته‌ای موفق‌تر از خلع‌ سلاح کردن کامل این کشور عمل خواهد کرد.

مقام‌ها همچنین به ان‌بی‌سی ‌نیوز گفتند، گزارش مذکور تاکید دارد کیم احتمالا برای افتتاح یک همبرگر غربی در پیونگ‌یانگ به نشانه حسن نیت در قبال ترامپ اقدام کند. ترامپ علاقه‌ وافری به مک‌دونالد دارد.

ایسنا

نظرات
آخرین اخبار