کد خبر: 8250
تاریخ انتشار: 2 خرداد 1397 - 01:00
یک عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه اظهارات وزیر خارجه آمریکا به نفع ایران بود گفت: در این شرایط که منافع ملی کشورمان توسط دشمن تهدید می‌شود باید در داخل اختلافات سیاسی را کنار بگذاریم.

فراتاب - گروه سیاسی: حجت‌الاسلام و المسلمین محمد تقی فاضل میبدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این که اظهارات دیروز وزیر خارجه آمریکا بی محتوا، مبتنی بر احساسات، دور از عقلانیت و دیپلماسی و به نفع ایران بود اظهار کرد: دنیا به این اظهارات اقبال جدی نشان نمی‌دهد. سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تایید کرده است که ایران در زمینه هسته‌ای هیچ خطایی نداشته است.

وی در ادامه افزود: آمریکا به دنبال بهانه جویی علیه ایران است هیچ کدام از اتهاماتی که وزیر خارجه آمریکا مطرح کرد ربطی به برجام ندارد. البته حرف‌های پمپئو سخیف اما خطرناک است، زیرا دشمن ما هم زور دارد و هم نفوذ ، بنابراین ما در داخل کشور سعی کنیم همدلی و هماهنگی میان جریان‌های سیاسی کشور برقرار کنیم . حاکمیت هم باید به نظر منتقدان توجه کند.

این فعال سیاسی با بیان این که آمریکا به دنبال ایجاد اختلافات داخلی برای نفوذ به ایران است، تصریح کرد: آنها راه دیگری جزء ایجاد اختلاف در ایران ندارند، زیرا بعید است به ایران حمله نظامی کنند، بنابراین همه نهادهای حاکمیتی باید تلاش کنند تا نارضایتی‌ها در کشور به ویژه در مسائل سیاسی و اقتصادی کمتر شود. در این شرایط باید با منتقدان جدی ایرانی که در خارج از کشور هستند نیز صحبت کرد و انتقاد آنها را شنید و حتی آنها را وسیله‌ای برای لابی‌های خود قرار دهیم. البته روی صحبت من با براندازان نیست، بلکه معتقدم باید با منتقدان صحبت کرد نه این که آنها را طرد کنیم یا حتی برای آنها پرونده سازی کنیم.

فاضل میبدی همچنین تاکید کرد: زبان دیپلماسی قوی داخلی و خارجی تنها عاملی است که می‌تواند منافع ملی ما را تضمین کند. باید اختلافات را به حداقل برسانیم و دنبال گفت‌و گو و تفاهم باشیم. ما در کشور اختلاف سیاسی داریم، اما در این شرایط که منافع ملی ما در خطر است این اختلافات را باید به حداقل برسانیم. حاکمیت هم باید تلاش کند که نارضایتی‌ها کم شود. قوه قضاییه هم باید برخوردهای امنیتی را به حداقل برساند، ما در کشور به همدلی نیازمندیم.

ایسنا

نظرات
آخرین اخبار