کد خبر: 7925
تاریخ انتشار: 9 اردیبهشت 1397 - 14:25
شهردار یزد با بیان این‌که توسعه زیرساخت‌های تفریحی و رفاهی در دستور کار ویژه شهرداری یزد است، گفت: پارک کم آبخواه برای اولین بار در سطح شهر یزد طراحی و ایجاد می‌شود .

فراتاب - گروه اجتماعی: «مهدی جمالی‌نژاد» در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد که با حضور نمایندگان انجمن و شوراهای دانش‌آموزی برگزار شد، سازمان دانش‌آموزی و دانش‌آموزان بازوی اصلی و توانمندی برای شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد هستند، اظهار کرد: در جلسات شورای دانش‌آموزی مسائل خوبی مطرح و مصوب می‌شود که باید اجرایی شوند .

وی با اشاره به ضرورت هم‌افزایی ظرفیت‌ها برای توسعه مدیریت شهری، افزود: کارگروه ویژه پیگیری مصوبات شورای دانش‌آموزی متشکل از نماینده آموزش و پرورش، شهرداری و سازمان دانش‌آموزی در یزد ایجاد می‌شود .

شهردار یزد در ادامه با بیان این‌که اقدامات و برنامه‌های شهرداری یزد باید الگوی مناسبی برای کلان شهرهای کشور باشد، گفت: طرح‌های بزرگ و کاربردی مناسبی برای اولین بار در دستور کار شهرداری یزد قرار گرفته است .

جمالی‌نژاد با اشاره به ضرورت تدوین برنامه‌های اجرایی در راستای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، تفریحی و رفاهی در سطح شهر یزد، تصریح کرد: ظرفیت‌های زیرساختی تفریحی و رفاهی شهر یزد افزایش خواهند یافت .

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که برای اولین بار پارک کم‌آبخواه در یزد طراحی و ایجاد می‌شود، گفت: برای اولین بار گونه گیاهی جدید برای تثبیت شنهای روان در یزد معرفی می‌شود .

وی راه‌اندازی پارک دوستار طبعیت و اکوسیستم شهر یزد را یکی از اقدامات موثر در راستای توسعه فضای سبز طبیعی در این شهر دانست و بیان کرد: توسعه فضای سبز شهر یزد ضروری است .

شهردار یزد با اشاره به ضرورت توسعه آموزش شهروندی برای ارتقای مدیریت شهری، خاطرنشان کرد: دانش آموزان موثرترین افراد در بحث آموزش شهروندی هستند .

وی در پایان با بیان این‌که حمل و نقل عمومی شهر یزد به ساماندهی نیاز دارد، تأکید کرد: نوسازی و ساماندهی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر یزد در از دیگر موارد در دستور کار ویژه شهرداری یزد است .

نظرات
آخرین اخبار