در راستای وحدت جهان اسلام سکوت کرده‌ایم | فراتاب
کد خبر: 7265
تاریخ انتشار: 2 بهمن 1396 - 21:10
جانشین فرمانده سپاه قدس:
جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: حضور جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در آسمان یمن نشانه سست عنصری رهبران عرب در مقابل رژیم صهیونیستی است. ما این مطالب را به خوبی می‌دانیم اما در راستای وحدت جهان اسلام سکوت کرده‌ایم.

سردار اسماعیل قاآنی طی سخنانی در همایش «آزادی مسجد الاقصی در سپهر پیروزی محور مقاومت» که در دانشگاه دفاع ملی برگزار شد، با بیان اینکه تاسیس رژیم اشغالگر قدس در منطقه غرب آسیا به دو دوره قبل و بعد از انقلاب اسلامی تقسیم می‌شود، گفت: هرچه تجاوز و گسترش این رژیم را به همراه داشته برای قبل از انقلاب اسلامی ایران است اما پیروزی انقلاب موجب توقف آن‌ها شده است.

وی افزود: جنگ‌های اعراب با رژیم صهیونیستی و شکست این رژیم در این جنگ‌ها باعث شد بعد از این جنگ‌های کلاسیک، آمریکا و رژیم صهیونیستی با کار بر روی فکر رهبران عرب، بحث مذاکره برای حل مسئله فلسطین را طرح کردند و رهبران عرب برخلاف خواست ملت منطقه وارد مذاکره شدند و نتیجه‌ای حاصل نشد.

قاآنی تاکید کرد: امروز که سستی برخی رهبران جهان عرب را مشاهده می‌کنیم سخن از مذاکره با رژیم صهیونیستی بسیار شنیده می‌شود و البته رژیم صهیونیستی پیش شرط‌های بسیار برای صلح با آل سعود قرار داده است.

جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: حضور جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در آسمان یمن نشانه سست عنصری رهبران عرب در مقابل رژیم صهیونیستی است. ما این مطالب را به خوبی می‌دانیم اما در راستای وحدت جهان اسلام سکوت کرده‌ایم.

وی با اشاره به شروطی که رژیم صهیونیستی برای مذاکره با کشورهای عربی گذاشته است، اظهار کرد: یک مرکز مطالعاتی رژیم صهیونیستی به تازگی این شروط را منتشر کرده و گفته است تصور سناریویی که ارتش سعودی برای دفاع از خود با اسراییل ‌وارد جنگ شود قابل تحمل نیست، روزگاری که اسراییل بخواهد برای به دست آوردن سرزمین، بهای هنگفت دهد گذشته است و ما دیگر برای کاغذپاره‌هایی که واژه صلح روی آن نوشته شده مذاکره نمی‌کنیم.


قاآنی افزود: اگر روسای جمهور آمریکا، تعهدی برای دفاع از اسرائیل را نداده باشند اسمشان را برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نمی‌نویسند. آمریکایی‌ها همیشه تمام امکانات اطلاعاتی، سیاسی، اقتصادی خود را در اختیار اسرائیل گذاشته‌اند.

وی با اشاره به اهداف اسرائیل از آغاز جنگ ۲۲ روزه غزه عنوان کرد: آن‌ها پس از شکست در جنگ با حزب‌الله در حالی یک جنگ ۲۲ روزه علیه غزه را آغاز کردند که از مدت‌ها قبل این منطقه را محاصره کرده بودند. اما حتی نتوانستند در این منطقه کوچک هم کاری از پیش ببرند.

جانشین فرمانده سپاه قدس با اشاره به سوابق پیروزی لبنان و فلسطین در برابر اسرائیل، گفت: در نتیجه این مقاومت‌ها، امروز شرایط به گونه‌ای است که فرمانده حزب‌الله در اتاق کارش می‌نشیند و به مسئولین سرزمین‌های اشغالگر می‌گوید که فلان کارخانه را در سرزمین‌های اشغالی را جمع کنید و گرنه آن را هدف قرار می‌دهیم و در نتیجه این پیام سیدحسن نصرالله، مردم سرزمین‌های اشغالی آنقدر به مسئولان خود فشار می‌آورند که آن کارخانه جمع می‌شود.

وی با اشاره به مسلح کردن گروه‌های تکفیری در منطقه از سوی آمریکایی‌ها، گفت: پس از شکست‌هایی که آمریکایی‌ها در منطقه خوردند کثیف‌ترین انسان‌های روی زمین را پیدا کردند که همین تکفیری‌ها بودند. اگر موضوع سوریه تنها اعتراض به حکومت بود پس چرا آمریکایی‌ها آن را به یک جنگ فراگیر تبدیل کردند، مگر مشکلات بین دولت و مردم سوریه بیشتر از برخی کشورهایی است که آمریکا از آن‌ها حمایت می‌کند؟ جرم سوریه، ارتباطش با ایران و حمایتش از نهضت مقاومت به عنوان مرکز رسمی و اعلام پیشتیبانی از محور مقاومت بود.

قاآنی افزود: تنها راه برون‌رفت از مشکلاتی که آمریکا در منطقه ایجاد می‌کند، مقاومت است. ما وقتی به جبهه خودی نگاه می‌کنیم می‌بیینیم محور مقاومت با هزینه‌های به مراتب کمتر از آمریکایی‌ها پیروزی‌های حیرت‌انگیزی به دست آورده است. امروز مراکز مطالعات اسرائیل موضوع دفاع از موجودیت این رژیم را مطرح می‌کنند و می‌گویند ما باید روی این مسئله متمرکز شویم که آیا تا ۲۵ سال آینده اسرائیل وجود دارد یا نه.

انتهای پیام

ایسنا

نظرات
آخرین اخبار