کد خبر: 6962
تاریخ انتشار: 13 آذر 1396 - 00:10
سفیر انگلیس در کویت:
سفیر انگلیس در کویت در گفت‌وگو با یک روزنامه کویتی گفت: توافق هسته‌ای ایران مهم و ضروری است و ما با قدرت از آن حمایت می‌کنیم.

ایسنا، مایکل داون پورت سفیر انگلیس در کویت در گفت‌وگو با روزنامه الانباء کویت در پاسخ به این سوال که ایران همچنان منبع تهدید شورای همکاری خلیج (فارس) است؟ بهترین راه‌ تعامل با ایران چیست؟ گفت: بریتانیا از زمان‌های بسیار دور نگران دخالت‌های ایران در منطقه بود و به نظر من ایران نه تنها منبع تهدید کشورهای منطقه بلکه بیش‌تر از آن نیز است.

وی افزود: توافق هسته‌ای ایران بسیار مهم و ضروری است و ما با قدرت از آن حمایت می‌کنیم اما در عین حال نگرانی کشورهای منطقه از دخالت‌های ایران و برنامه هسته‌ای آن را درک می‌کنیم.

این مقام انگلیسی در پاسخ به این سوال که خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران تا چه میزان بر تداوم این توافق تاثیر دارد؟ گفت: همان‌طور که قبل از این تاکید کردم بریتانیا توافق هسته‌ای ایران را بسیار مهم می‌داند و این مساله را به دوستان‌مان در آمریکا نیز گفته‌ایم، توافق هسته‌ای ایران همچنان ادامه‌دار است و اجرای آن اولویتی مهم برای تمام طرف‌های این توافق است.

به گزارش ایسنا، سفیر بریتانیا در حالی ایران را به دخالت در امور دیگران متهم می‌کند که مقامات کشورمان همواره این‌گونه ادعاها را رد کرده‌اند.

نظرات
آخرین اخبار