کد خبر: 6866
تاریخ انتشار: 4 آذر 1396 - 03:10
رئیس ستاد ارتش روسیه احتمال داد که این کشور حضور نظامی خود در سوریه را کاهش دهد؛ اقدامی که گفته می‌شود پس از پیروزی‌های ارتش سوریه ممکن شده است.

به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، والری گراسیموف، رئیس ستاد ارتش روسیه در گفتگو با رسانه‌های محلی در شهر سوچی گفت: کاهش حضور نظامی روسیه در سوریه در چارچوب پیشنهاداتی است که در بیانیه پایانی نشست سران روسیه، ایران و ترکیه آمده است. ما احتمالا این اقدام را عملی خواهیم کرد.

روز چهارشنبه رؤسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه نشستی را در شهر سوچی برای بررسی اوضاع سوریه برگزار و با اتخاذ اقدامات مشترک علیه تروریسم و حل سیاسی بحران سوریه توافق کردند.

به دنبال پیروزی‌های چشمگیر ارتش سوریه علیه داعش و در اختیار گرفتن بیشتر مناطق این کشور، مسئولان روسی تأکید کردند که عملیات نظامی علیه تروریسم در سوریه رو به پایان است.

این درحالی است که مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که حتی بعد از نابودی داعش قصد ندارند نیروهایشان را از سوریه خارج کنند.

خروج نیروهای آمریکایی به ارتش سوریه این اجازه را می‌دهد که بر مناطقی که همچنان تحت سیطره داعش است کنترل یابند و این تضمینی برای ابقای بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه است اما واشنگتن تصمیم دارد نیروهایش را در سوریه و مشخصا مناطق تحت سیطره نیروهای سوریه دموکراتیک نگه دارد تا مانع این امر شود.

ایسنا

نظرات
آخرین اخبار