کد خبر: 350
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1394 - 11:04
نیروی هوایی آمریکا یک فروند موشک بالستیک که توانایی حمل کلاهک هسته ای را دارد، بصورت آزمایشی از یک پایگاه هوایی در کالیفرنیا پرتاب کرد

 فراتاب:خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه با انتشار این خبر گزارش داد: موشک قاره پیمای 'مینتمن 3' (Minuteman 3) ساعت 11:34 بعداز ظهر روز شنبه به وقت محلی (صبح یکشنبه به وقت تهران) از پایگاه هوایی 'وندنبرگ' واقع در شمال غربی لس آنجلس پرتاب شد.

بنابراین گزارش این موشک با قابلیت تغییر هدف در حین پرواز؛ مورد آزمایش قرار گرفت. در این پرتاب آزمایشی، موشک مینتمن 3 هدفی در فاصله چهار هزار و 200 مایلی (نزدیک به شش هزار و 760کیلومتری) در 'جزایر مارشال' واقع در اقیانوس آرام را مورد اصابت قرار داد.
سرهنگ 'کریستوفر موس' (Christopher Moss) فرمانده یگان سی ام فضایی ارتش آمریکا در بیانیه ای گفت که این پرتاب آزمایشی اطلاعات دقیق و قابل اتکایی که برای تغییرات آتی سیستم های تسلیحاتی و موثر بودن توان موشک مینتمن 3، حیاتی است را در اختیار آنها قرار داده است.
بنابراین گزارش ارتش آمریکا از پایگاه هوایی وندنبرگ درکالیفرنیا اغلب برای انجام پرتاب آزمایشی موشک های بالستیک خود استفاده می کند.
موشک های بالستیک مینتمن، موشک های بازدارنده هسته ای آمریکا هستند که در سیلوهای زیرزمینی به عمق 80 و قطر 12 فوت (24 متر عمق و قطر 3.6متر) نگهداری می شوند.
پیشتر شبکه خبری روسی راشاتودی در اوایل بهمن ماه گزارش داد که ارتش آمریکا پس از 20 ماه پنهان کاری از آسیب دیدن یکی از موشک های مینتمن3 خبر داد.
این حادثه برای یکی از موشک های بالستیک هسته ای آمریکا که در یکی از سیلوهای زیرزمینی مربوط به اسکادران 320 موشکی از تیپ 90 موشکی آمریکا در ایالت کلرادو آمریکا مستقر بود و با اشتباه خدمه، روی داد. مقامات نیروی هوایی آمریکا اعلام کردند که این حادثه در 14ماه مه 2014میلادی توسط خدمه نظامی این سیلو رخ داد. هرچند خطای انسانی صورت گرفته تهدیدی برای منطقه به همراه نداشته، اما بدنبال بروز این حادثه موشک هسته ای آسیب دیده از محل سیلوی پرتاب خارج شد.
موشک های مینتمن که از اوایل دهه 1960 میلادی به خدمت ارتش آمریکا درآمد. هزینه هریک از این موشک ها، هفت میلیون دلار برآورد می شود.

نظرات
آخرین اخبار