کد خبر: 3389
تاریخ انتشار: 11 مرداد 1395 - 19:50
چهار فیلم ایرانی از جمله «فروشنده» اصغر فرهادی در این دوره‌ از جشنواره بین‌المللی فیلم ملبورن استرالیا نمایش داده می‌شود.

به گزارش فراتاب، «فروشنده» اصغر فرهادی، «اژدها وارد می‌شود» ساخته مانی حقیقی، «رویاهای دم‌صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی و «سونیا» از رخساره قائم‌مقامی در شصت‌وپنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ملبورن استرالیا که از سال ۱۹۵۲ راه‌اندازی شده و یکی از قدیمی‌ترین فستیوال‌های سینمایی دنیا محسوب می‌شود، روی پرده می‌روند.
هر یک از این فیلم‌ها در دو نوبت اکران می‌شوند و توضیحات تحسین‌برانگیزی درباره هر کدام از این آثار در سایت این جشنواره دیده می‌شود. فروشنده دیروز ساعت چهار عصر به وقت محلی، اولین نمایش خود را در جشنواره ملبورن داشت. نوبت دوم این فیلم دوم اوت (۱۲ مرداد) خواهد بود. وب‌سایت این جشنواره اعلام کرد: «رویاهای دم‌صبح» مهرداد اسکویی که از سوی «ورایتی» و «هالیوود ریپورتر» تحسین شده است، در روزهای ششم و هشتم اوت (۱۶ و ۱۸ مردادماه) نمایش داده می‌شود.
روزهای پنجم و هشتم اوت (۱۵ و ۱۸ مردادماه) برای نمایش «اژدها وارد می‌شود» ساخته جدید «مانی حقیقی» در جشنواره فیلم ملبورن ۲۰۱۶ اعلام شده است. مستند «سونیتا» به کارگردانی «رخساره قائم مقامی» نیز که ساخته مشترک آلمان، سوییس و ایران است، دیروز ساعت ۱۳:۳۰ به وقت محلی اکران شد و ساعت ۱۱ روز ۱۴ اوت (۲۴ مرداد) نیز در این رویداد بین‌المللی دیده می‌شود. شصت‌وپنجمین جشنواره فیلم ملبورن از ۲۸ جولای (هفتم مرداد) آغاز به کار کرده و پس از سه هفته فعالیت، تا چهاردهم اوت به کار خود ادامه خواهد داد. این رویداد سینمایی بزرگترین فستیوال در استرالیا و نیمکره جنوبی جهان محسوب می‌شود.

منبع: ایسنا

نظرات
آخرین اخبار