کد خبر: 3345
تاریخ انتشار: 11 مرداد 1395 - 07:40
مدیرکل آموزش متوسطه دوم نظری وزارت آموزش و پرورش از ارائه آیین نامه پیشنهادی کسب مهارت فنی دانش آموزان نظری به شورای عالی آموزش و پرورش خبر داد و گفت: هنوز زمان بررسی، تصویب و اجرای این آیین‌نامه مشخص نیست.

به گزارش فراتاب، در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر مشروط شدن صدور دیپلم فارغ‌التحصیلان رشته‌های نظری به کسب یک مهارت فنی اظهار کرد: کسب یک مهارت فنی توسط دانش آموزان  متوسطه نظری در برنامه پنجم توسعه و سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش مورد تاکید قرار گرفته است.

وی افزود: در همین راستا آیین‌نامه پیشنهادی خود را به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه کرده‌ایم اما هنوز مصوب نشده است پس قابلیت اجرا ندارد و به همین دلیل  نمی‌توانیم درباره زمان اجرای آن سخن بگوییم.

مدیرکل آموزش متوسطه دوم نظری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کلیه جزئیات مربوط به کسب مهارت در آیین نامه پیشنهادی آماده است اما منوط به تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش است عنوان کرد: مواردی از قبیل اینکه گواهینامه کسب مهارت برای دانش آموزان صادر شود یا خیر؟ آموزش‌ها در داخل دبیرستان ارائه شود یا بیرون؟  در طول سال تحصیلی دوره برگزار کنیم یا فقط در تابستان؟ ساعات آموزش چقدر باشد؟ در چه دوره‌ای اجرا شود؟ و ... در شورای عالی تصویب خواهد شد.

افشانی افزود: پس از تصویب آیین نامه به سراغ تخصیص اعتبارات، تامین نیروی انسانی و موارد دیگر می‌رویم. بنابراین پروسه زمانبری است که هنوز نمی‌توان درباره زمان اجرای آن سخن گفت.

نظرات
آخرین اخبار