کد خبر: 3281
تاریخ انتشار: 8 مرداد 1395 - 21:20
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن پیش‌بینی گرد و غبار برای استان‌های سمنان، اصفهان و قم طی سه روز آینده، نسبت به وقوع سیلاب و صاعقه در برخی استان‌ها هشدار داد.

به گزارش فراتاب، گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی سه روز آینده برای سواحل دریای خزر ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. همچنین در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و اردبیل و شمال شرقی کشور در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

وی اظهار کرد: طی این مدت در مناطقی از سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و شرق فارس نیز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید رخ خواهد داد.

استان‌های پربارش در روزهای جمعه و شنبه

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه شدت بارش روز پنجشنبه 7 مرداد در استان گیلان، سیستان و بلوچستان، کرمان و روز جمعه 8 مرداد در گیلان، شرق مازندران، گلستان، شمال خراسان رضوی و شمال استان سمنان است، افزود: شدت بارش روز شنبه 9 مرداد در استان سیستان و بلوچستان و استان هرمزگان صورت می‌گیرد.

پیش‌بینی گرد و غبار در زابل، سمنان، اصفهان و قم

به گفته وظیفه، طی سه روز آینده در منطقه زابل وزش باد شدید رخ می‌دهد که باعث ایجاد گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا می‌شود. همچنین طی سه روز آینده در برخی ساعات به ویژه در بعدازظهرها و اوایل شب وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و خاک در جنوب سمنان، شمال اصفهان و استان قم دور از انتظار نیست.

وی در ادامه افزود: طی سه روز آینده دریای عمان مواج است. روزهای جمعه و شنبه دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

وقوع سیلاب و صاعقه در برخی استان‌ها

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اطلاعیه اخیر این سازمان گفت: با توجه به اینکه از ابتدای بعدازظهر روز جمعه تا اوایل شب در استان‌های مازندران، گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی وقوع رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود در برخی ساعات به سبب شدت قابل ملاحظه رگبار باران امکان وقوع سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و آب گرفتگی برخی از معابر عمومی وجود دارد.

وی اظهار کرد: در استان‌های نیمه جنوبی کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان در بعدازظهر و اوایل شب پنج‌شنبه، جمعه و شنبه به سبب رگبار و رعد و برق، آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و وقوع صاعقه پیش‌بینی می‌شود از این رو توصیه می‌شود جهت جلوگیری از خسارت‌های احتمالی تمهیدات لازم در استان‌های مذکور به کار گرفته شود.

وظیفه در پایان با اشاره به وضعیت هوای استان تهران اظهار کرد: آسمان تهران در روز جمعه 8 مرداد، کمی ابری تا قسمتی ابری، در بعدازظهر وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 36 و 24 درجه سانتیگراد و در روز شنبه 9 مرداد، صاف تا کمی ابری با حداکثر و حداقل دمای 35 و 25 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع: ایسنا

نظرات
آخرین اخبار