کد خبر: 223
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1394 - 07:55
منطقه آزاد فرودگاه امام 4اسفند گشایش می یابد
مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از گشایش منطقه آزاد این شهر در چهارم اسفندماه خبر داد و گفت: این منطقه آزاد تجاری تابع قوانین مناطق آزاد خواهد بود.

 به گزارش فراتاب و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «محمد نویدی» تاکید کرد چهارم اسفندماه منطقه آزاد تجاری فرودگاه بین المللی امام خمینی افتتاح می شود.
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: معافیت بلندمدت مالیاتی، پیاده سازی قانون کار برای کارگران، بی نیازی به روادید و ورود بار بدون نیاز به اخذ عوارض گمرکی از مزیت های این منطقه آزاد است. منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاه امام خمینی (ره) به طور مستقیم زیر نظر وزارت راه و شهرسازی فعالیت می کند و این وزارتخانه می کوشد «منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به مرکز مالی و بیمه ای منطقه تبدیل شود تا با استقرار بانک های بزرگ بین المللی امکان فعالیت های اقتصادی گسترده ای در این منطقه برای فعالان داخلی و خارجی مهیا شود
نویدی گفت: با افتتاح این منطقه آزاد ثبت شرکت ها در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) میسر می شود.
به گفته وی، شهر فرودگاهی امام (ره) از گمرک و محدوده ای برای نگهداری کالاها برخوردار است.
نویدی درباره شیوه ورود متقاضیان برای فعالیت در این منطقه گفت: در فرودگاه امام خمینی (ره) فروش زمین محدود است اما برای اجاره و واگذاری اعیان (واگذاری واحد بدون زمین) مشکلی وجود ندارد.
وی یادآوری کرد منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاه امام خمینی (ره) به طور مستقیم زیر نظر وزارت راه و شهرسازی فعالیت می کند و این وزارتخانه می کوشد «منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به مرکز مالی و بیمه ای منطقه تبدیل شود تا با استقرار بانک های بزرگ بین المللی امکان فعالیت های اقتصادی گسترده ای در این منطقه برای فعالان داخلی و خارجی مهیا شود».
به گزارش ایرنا، شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در 35 کیلومتری شهر تهران در 14 هزار هکتار قرار دارد.
راه اندازی منطقه آزاد تجاری به وسعت 1500 هکتار و منطقه ویژه اقتصادی با گستره 2500 هکتار در اساسنامه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) پیش بینی شده است.
هجدهم بهمن ماه مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد با شرکت ADP فرانسه برای توسعه فرودگاه بین المللی امام (ره) یادداشت تفاهم امضا شده است.
وی دی ماه امسال در نشست خبری ایرنا گفته بود «62 درصد پروازهای بین المللی کشور از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می شود».

منبع :ایرنا

مطالب مرتبط
نظرات
آخرین اخبار