کد خبر: 10352
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1398 - 16:40
گردشگری:
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با برگزاری بیست و سومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) این منطقه آزاد عضو وابسته به این سازمان شد.

فراتاب_ گروه گردشگری: محسن نریمان روز چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه پذیرش پنج عضو جدید ایرانی در مجموعه اعضای وابسته سازمان UNWTO مورد تایید این سازمان قرار گرفت،  افزود: مصوبه عضویت این اعضای جدید در نشست شورای اجرایی سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) در خرداد سال جاری در باکو مطرح و در خصوص آن رایزنی شده بود.

وی اظهار داشت: عضویت اعضای جدید در حاشیه بیست و سومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) که از ۱۸ تا ۲۲ شهریور در شهر سن‌پترزبورگ روسیه برگزار شده بود،  به تصویب نهایی رسید.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با تایید منطقه آزاد ارس در سازمان جهانی جهانگردی تعداد اعضای ایرانی این سازمان به ۱۸ عضو افزایش یافت.

نریمان، ادامه داد: عضویت در سازمان جهانی جهانگردی امکان استفاده از آخرین دستاوردهای علمی بخش خصوصی و دولتی سایر کشورها در حوزه‌های مختلف مانند برنامه‌ریزی، بازاریابی، آموزش و تبلیغات را فراهم می کند.

وی تبادل آمار گردشگران کشورهای عضو، بهره مندی از کلیه کمک های فنی و مشورتی سازمان، استفاده از پلتفرم بین المللی برای ایجاد تعامل با بخش های دولتی و خصوصی دست اندرکاران صنعت گردشگری سراسر جهان، دسترسی به کتابخانه الکترونیکی سازمان و تبادل تجربیات موفق کلیه اعضا را از دیگر مزایای عضویت در این سازمان اعلام کرد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به اینکه سازمان جهانی جهانگردی بهترین سازمان بین المللی مرتبط با سفر و گردشگری است، گفت: این سازمان از آژانس‌های رسمی سازمان ملل متحد برای توسعه گردشگری در سراسر جهان فعالیت می‌کند و هر سال گزارشی از تحقیقات و آمارهای خود را منتشر می‌کند.

نریمان، با بیان اینکه سازمان جهانی جهانگردی نقش مرکزی و مهمی در بهبود وضعیت تعهد و امکانات کشورهای در حال توسعه در زمینه گردشگری دارد، یادآوری کرد: اعضای این سازمان شامل ۱۵۷ کشور به عنوان اعضای اصلی، ۶ عضو پیوسته و حدود ۵۰۰ عضو وابسته از بخش های خصوصی، موسسه های آموزشی، مقام های محلی و انجمن های گردشگری است و حضور ارس در بین این اعضای برگزیده باعث افتخار است.

علاوه بر منطقه آزاد ارس، منطقه آزاد قشم، شرکت اراضی عباس آباد، مجموعه تفریحی – ورزشی تله کابین توچال و دفتر خدمت مسافرتی و گردشگری مانا سیر پردیس ایرانیان نیز در مجمع اخیر به عضویت سازمان جهانی جهانگردی درآمدند.

منطقه آزاد ارس با 51 هزار هکتار وسعت شامل بخش هایی از 2 شهرستان جلفا و خداآفرین در شمالغرب ایران است که در نقطه صفر مرزی و در مجاورت با کشور ارمنستان، جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان استقرار یافته است و دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی گردشگری است.

نظرات
آخرین اخبار