کد خبر: 10199
تاریخ انتشار: 21 شهریور 1398 - 11:00
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
آقامحمدیبا بیان اینکه دغدغه امروز ما جوانان هستند باید از جوانان بیکار ثبت نام عمل آید و در ظرفیت گردشگری از آنها استفاده شود که کل منطقه سه کشور ۱۶۰ هزار بیکار دارد که ۵۳ هزار بیکار متعلق به همدان و ۲۰ هزار بیکار دیگر نیز متعلق به ایلام است.

فراتاب_ گروه گردشگری : علی آقامحمدی در نشست اعضای تخصصی آمایشی منطقه سه کشور در سالن شهدای استانداری همدان اظهار داشت: در زمینه جذب گردشگران عراقی باید نظم دقیقی اجرا شود.

وی عنوان کرد: نزدیک به ۵۰۰ دانشجوی خارجی در استان های منطقه سه تحصیل می کنند که نشان می دهد گردشگری آموزشی می تواند ثمربخش باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: قطار گردشگری باید توسعه یابد زیرا جذابیت خاصی دارد و گردشگران از آن استقبال می کنند.

آقا محمدی اظهار داشت: صنایع دستی و سوغات موجب جذابیت بیشتر برای حضور گردشگر می شود.

وی اضافه کرد: طرح هایی که به منظور توسعه استان های مورد آمایش منطقه سه کشور تصویب شد باید در کمترین زمان ممکن اجرایی شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه عملیات اجرایی طرح هایی که نیاز مالی ندارند از همین فردا آغاز شوند، افزود: طرح هایی که نیاز به اعتبار مالی دارند باید پیش از آغاز اعلام بودجه ۹۹ اعتبارات خود را اعلام کنند.

آقامحمدی عنوان کرد: دغدغه امروز ما جوانان هستند و باید در برنامه آمایش منطقه سه کشور به جوانان نگاه ویژه ای شود.

وی با اشاره به اینکه از جوانان بیکار باید ثبت نام شود، بیان کرد: کل منطقه سه کشور ۱۶۰ هزار بیکار دارد که ۵۳ هزار بیکار متعلق به همدان و ۲۰ هزار بیکار دیگر نیز متعلق به ایلام است.

آقامحمدی اضافه کرد: به منظور جذابیت بیشتر برای گردشگران، بهتر است پیاده‌راه آرامگاه بوعلی و اکباتان به سمت آرامگاه باباطاهر ادامه پیدا کند.

روسای دانشگاه ها و مدیران و معاونان کلیدی منطقه سه کشور امروز در همدان برای بررسی ظرفیت ها و برنامه ریزی های آتی در زمینه های صنعت، دانشگاه، گردشگری و رسانه و همچنین کمک به توسعه این منطقه گردهم آمدند. 

استان های همدان، ایلام، کرمانشاه و لرستان به ریاست دکتر علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعضای منطقه سه کشور هستند.

نظرات
آخرین اخبار