توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا | فراتاب
کد خبر: 3470
تاریخ انتشار: 14 مرداد 1395 - 14:45
صدراعظم اتریش:
'کریستین کرن' صدراعظم اتریش گفت، با توجه به ضعف ها و نقایص دمکراتیک و اقتصادی در ترکیه، با سران اتحادیه اروپا درباره پایان دادن به مذاکرات پیوستن ترکیه به این اتحادیه گفت وگو می کند.

فراتاب-گروه بین الملل:به گزارش خبرگزاری رویترز، کرن در مصاحبه با مجری شبکه 'او اف ار' اتریش، از مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا به عنوان یک 'خیال دیپلماتیک' یاد کرد و گفت، می دانیم که ضوابط دمکراتیک (این کشور) برای توجیه عضویت(ترکیه) کافی نیست ... از آنجا که اقتصاد ترکیه با معدل اروپایی بسیار فاصله دارد، مساله اقتصاد نیز دستکم به همان اندازه (ضوابط دمکراتیک) مهم است.
صدراعظم اتریش در پاسخ به این سوال که آیا این کشور در نشست 16 سپتامبر شورای اروپا توقف مذاکرات عضویت ترکیه را مطرح خواهد کرد یا خیر، گفت، اتریش بحث و گفت وگو در این باره را شروع خواهد کرد.
سران اتحادیه اروپا از سرکوب مخالفان مظنون از سوی 'رجب طیب اردوغان' رئیس جمهوری ترکیه پس از کودتای نافرجام در این کشور ابراز نگرانی کرده اند.
سران اتحادیه اروپا، ایده ازسرگیری حکم اعدام در ترکیه از سوی اردوغان را به عنوان خط قرمزی یاد کردند که مانع از عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا می شود.
ترکیه جمعه شب 25 تیر امسال شاهد کودتای نافرجام ارتش علیه دولت اردوغان بود. در پی این کودتای نافرجام شمار قابل ملاحظه ای از نظامیان و غیرنظامیان ترکیه از کار برکنار شدند.

 

منبع:ایرنا

نظرات
آخرین اخبار