آژانس ملی اطلاعات و ریاست ستاد کل ارتش ترکیه تحت امر رئیس جمهور قرار می گیرد. | فراتاب
کد خبر: 3333
تاریخ انتشار: 10 مرداد 1395 - 15:45
اقدامات اردوغان در پسا کودتا در ترکیه
اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در گفتگویی تلویزیونی تاکید کرد که تمام مدارس نظامی این کشور بسته خواهند شد و بجای آن دانشگاه ملی دفاع تاسیس می شود.

به گزارش فراتاب و به نقل ازآناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مصاحبه مشترک ویژه با شبکه‌های تلویزیونی «ATV-A Haber» با بیان اینکه مدارس نظامی تعطیل، و ورود به دانشگاه فنون جنگى از طريق تمام دبیرستان‌ها و مدارس میسر خواهد شد، اعلام کرد: "دانشگاه دفاع ملی تاسیس شده و تمام دانشکده های نظامی، تحت پوشش آن قرار خواهد گرفت. دانشکده‌های نظامی نيروهاى زمینی، هوایی و دریایی هم زيرمجموعه این دانشگاه خواهند بود. علاوه بر اين، درجات و رتبه ها نیز حذف خواهند شد. بدين ترتيب تمام دانشجویان نيروهاى زمینی، هوایی و دریایی، دانشجوی لیسانس و مقطع فوق لیسانس جایگزین رتبه خواهد شد''.

رئیس جمهور ترکیه با بیان این که آکادمی ژاندارمری تاسیس و به یک مرکزی مهم برای تعلیم و تربیت نیرو تبدیل خواهد شد، گفت: " در همین راستا، مرجع اداره و مدیریت بیمارستان‌های نظامی به وزارت بهداشت واگذار می شود''. 

اردوغان افزود: "فرماندهان قوا زیر نظر شخص وزیر دفاع ترکیه قرار خواهند گرفت. در این زمینه با سران احزاب اپوزیسیون مذاکراتی انجام می شود. اگر با آن ها نیز بر سر یک بسته کوچک قانون اساسی توافق حاصل شود، رئیس ستاد مشترک ارتش و رئیس سازمان اطلاعات به رئیس جمهور وابسته خواهند شد".

نظرات
آخرین اخبار