کد خبر: 9937
تاریخ انتشار: 9 شهریور 1398 - 22:10
در مراسم تجلیل از مقام آوران تعاونی های برتر کردستان عنوان شد:
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با اشاره به اینکه توسعه کردستان با مشارکت مردم و تسهیلگری دولت امکان پذیر است خواستار توجه ویژه وزارت تعاون به این استان شد.

فراتاب- گروه استان کردستان: برهان صلواتی در مراسم تجلیل از مقام آوران چهاردهمین جشنواره ملی تعاونی های برتر کردستان اظهار داشت: این استان از مجموعه وزارت تعاون در راستای توسعه انتظار دارد که شرایط سرمایه گذاری را فراهم و سهم استان از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را افزایش دهد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در حوزه اشتغال پایدار روستایی به سه هزارو ۲۵۰طرح تسهیلات پرداخت شده است افزود: برای این تعداد طرح که موجب اشتغالزایی برای پنج هزارو ۹۳۰ نفر شده ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

صلواتی با بیان اینکه این استان ظرفیت پرداخت سه هزار میلیارد ریال تسهیلات دیگر را دارد یادآورشد: انتظار می رود وزارت تعاون در این حوزه به استان کردستان توجه ویژه داشته باشد.

وی با بیان اینکه در هفته تعاون ۶ تعاونی جدید در این استان به بهره برداری می رسد افزود: برای تشکیل این ۶ تعاونی ۸۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده و برای ۶۳ نفر به صورت مستقیم و ۷۰ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان اضافه کرد: برای توسعه این استان در دولت تدبیر امید تعاونی مدیریت تشکیل شده که از جمله ثمرات آن میتوان به جذب صد درصدی سهم تسهیلات اختصاص یافته به استان در ۲ سال گذشته اشاره کرد.

صلواتی اظهار داشت: توسعه کردستان با مشارکت مردم و تسهیلگری دولت امکان پذیر است که باید در این راستا تلاش جدی صورت گیرد.

در پایان این مراسم از شرکت تعاونی ۳۲۰ داروی گیاهی شفا با مدیر عاملی سید مصلح حسینی و اشتغالزایی ۱۰۰ نفر، شرکت تعاونی ۲۰۴ صیادان سد شهید کاظمی سقز با مدیر عاملی اسماعیل احمد زاده و اشتغالزایی ۲۸۵ نفر، شرکت تعاونی۱۷۷ سنگ بری قروه با مدیر عاملی شوذب جباری و اشتغالزایی ۱۳ نفر و  تعاونی فنی و مهندسی پاد سنندج با مدیر عاملی سینا یوسفی و اشتغالزایی ۷ نفر، تعاونی کنترل سپهر بیجار با مدیر عاملی محمد رضا مایلی و اشتغالزایی ۹۰ نفر، تعاونی ناحیه یک آموزش و پرورش با مدیر عاملی سید فرید نقش بندی و اشتغالزایی ۹ نفر، تعاونی ۳۰۸۵ تولید پوشاک پرنیان کامیاران با مدیر عاملی لیلا باتمانی و اشتغالزایی ۸ نفر، تعاونی مسکن مهر شماره ۵ دیواندره با مدیر عاملی عثمان محمدیان و تعاونی مصرف فرهنگیان ناحیه یک سنندج با مدیر عاملی یحیی محمدی با اشتغالزایی پنج نفر به عنوان ۹ تعاونی برتر استان تجلیل شد.

 

 

 

نظرات
آخرین اخبار