شهرداری‌های کلانشهرهای ایران به توسعه شهر هوشمند می‌پردازند | فراتاب
کد خبر: 8538
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1397 - 14:20
شهرداریهای کلانشهرهای ایران در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری با موضوع "شهر هوشمند" به توسعه شهرهای با استفاده از فناوری می‌پردازند.

فراتاب - گروه اجتماعی: با توجه به رشد سریع جمعیت و تمرکز آن در شهرها در سراسر جهان و بزرگتر شدن شهرها و بروز مشکلات و معضلات ناشی از آن، اهمیت روزافزون استفاده از فناوری در مدیریت شهر و هم‌زمان پیشرفت فناوریها، گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات و ظهور اینترنت اشیاء و تأثیر آن بر حوزه خدمات، هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری INOTEX 2018 با موضوع شهر هوشمند را هدف‌گذاری و شعار «شهر هوشمند؛ زندگی هوشمند» را برای خود انتخاب کرده است.

در هفتمین دوره نمایشگاه، برنامه‌های متنوعی برای معرفی فناوریها و نوآوریهای مرتبط با شهر هوشمند در نظر گرفته شده است که از این جمله می‌توان به چهارمین نشست شبکه‌سازی نوآوری نیز با حضور اندیشمندان و صاحب‌نظران این حوزه از کشورهای مختلف و همچنین نشست شهرداریهای کلانشهرهای ایران اشاره کرد.

اجزای نشست شامل دو بخش استفاده‌کنندگان و بهره‌برداران فناوری و نیز ارائه‌کنندگان فناوری و نوآوری می‌شود.

استفاده‌کنندگان و بهره‌برداران فناوری: این نشست با حضور نمایندگانی از شهرداریها، وزارت راه و شهرسازی، سازمان عمران شهرهای جدید، شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی برگزار خواهد شد؛ یکی از انگیزه‌های اصلی این سازمانها، آشنایی با بروزترین فناوریهای هوشمندسازی و هم‌افزایی با یکدیگر برای یافتن راه‌حل مشکلات توسعه شهری و زیرساختها است.

ارائه‌کنندگان فناوری و نوآوری: شرکتهای فناور، دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، نوآوران و مخترعان و استارتاپها با تکیه بر شناخت خود از معضلات کلانشهرها به ارائه راه‌حلها و فناوریهای خود به منظور غلبه بر این معضلات خواهند پرداخت و از نزدیک توانمندیهای خود را به گروه اول عرضه خواهند کرد.

محورهای نشست

با توجه به اولویتهای توسعه شهری در ایران، محورهای این نشست حمل‌ونقل هوشمند (Smart Mobility)، مدیریت هوشمند انرژی؛ محیط و محل زندگی هوشمند (Smart Environment & Smart Home) است؛ ثبت‌نام در این نشست به زودی آغاز می‌شود.

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2018) از 14 تا 16 تیرماه 1397 در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفتگو) برگزار می‌شود.

نظرات
آخرین اخبار