غنی سازی شبکه پایش آلودگی هوا و صدا با استفاده از حس گرهای متحرک | فراتاب
کد خبر: 8057
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1397 - 23:05
رییس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران خبر داد:
پروژه غنی سازی شبکه پایش آلودگی هوا و صدا با استفاده از حس گرهای متحرک به صورت پایلوت برای اولین بار در منطقه 2 شهرداری تهران اجرا می شود.

فراتاب - گروه اجتماعی: صدرالدین علی پور، رییس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، در نشستی که با حضور نمایندگان شرکت کنترل کیفیت هوا، سازمان مدیریت پسماند، مدیران و مسئولان منطقه 2 در مرکز مدیریت محیط زیست برگزار شد، یکی از مهمترین معضلات کلانشهر تهران را آلودگی های محیط زیستی از جمله هوا و صوت دانست و گفت: به منظور کنترل آلودگی های محیط زیست ابتدا باید میزان دقیق آلاینده ها و چگونگی توزیع آنها شناسایی شود.

وی افزود: برای توسعه مدل های دقیق توزیع و انتشار آلاینده های شهری، باید تعداد ایستگاه های پایش افزایش یابد.

رئیس مرکز مدیریت محیط زیست با اشاره به اینکه در شهرداری تهران پروژه هوشمند سازی شبکه و مخازن جمع آوری زباله با هدف گردآوری اطلاعات دقیق به صورت محدود انجام شده است، گفت: از طریق توسعه این طرح می توان با استفاده از بستر ایجاد شده به پایش آنلاین آلاینده های هوا و صوت پرداخت.

علی پور با تاکید بر اینکه استفاده از حسگرهای متحرک (نصب شده بر روی ماشین های حمل زباله) در مدل سازی آلاینده ها می تواند نتایج جالب توجهی را ارائه نماید، خاطرنشان ساخت: با توجه به تعداد کم ایستگاههای پایش، به این طریق می توان به افزایش تراکم این ایستگاه ها کمک شایانی نمود، در نتیجه این روش به عنوان راهی برای افزایش دقت در مدل سازی غلظت آلاینده ها پیشنهاد می شود.

وی در پایان یادآور شد: تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده و مدل سازی های مرتبط در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های آتی مدیریت شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از سوی دیگر توسعه چنین روش هایی موجب توسعه هوشمند سازی مدیریت شهری خواهد شد. 

نظرات
آخرین اخبار