کد خبر: 7811
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1397 - 13:25
روزهای 12 و 13 اردیبهشت در اربیل برگزار می شود:

فراتاب - گروه اقتصادی: مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل عراق گفت: همایش اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت سال جاری با مشارکت مقامات دولتی و اتاق های بازرگانی  و فعالان اقتصادی عراق و ایران  در اربیل برگزار می شود.

مرتضی عبادی در همین زمینه گفت: در این همایش که مقامات وزارت بازرگانی و اتاق بازرگانی عراق مشارکت خواهند داشت مقامات وزارت صنعت  و معدن و تجارت و همچنین اتاق های بازرگانی جمهوری اسلامی ایران مشارکت می نمایند.

وی در ادامه افزود: مشارکت استانداران جمهوری اسلامی و جلسات کاربردی آنها  با همتایان عراقی در این همایش از ویژگی های این دوره از همایش اقتصادی است  که می تواند در ساماندهی بازارچه های مرزی و روانسازی مقررات و توسعه روابط تجاری و بازرگانی استان های همجوار تاثیرگذار باشد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان ساخت: استانداران اربیل، سلیمانیه، دهوک، حلبچه و روسای اداره گرمیان و راپرین  و همچنین اتاق های بازرگانی و فعالان اقتصادی آن مناطق نیز دراین دوره از همایش اقتصادی حضور دارند.

عبادی افزود:  مقامات حکومتی وفعالان  خصوصی استان های بغداد، نینوا، کرکوک نیز از جمله دعوت شدگان برای همایش اقتصادی اربیل هستند.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در توضیح اهمیت همایش گفت: همایش اقتصادی  مشترک ایران و اقلیم در اربیل یک رویداد بزرگ اقتصادی است که در شناخت  فرصت ها وظرفیت های اقتصادی و تجاری و بازرگانی، گردشگری، سرمایه گذاری مشترک  با اهمیت تلقی می شود.

وی افزود: در همایش اربیل علاوه بر نشست های عمومی  جلسات تخصصی در کمیته های فرعی تحت عنوان فرصت های سرمایه گذاری مشترک. کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت و گردشگری با حضور مقامات و فعالان اقتصادی برگزار خواهد شد.

نظرات
آخرین اخبار