ترامپ: حالا من از اوباما محبوب تر هستم! | فراتاب
کد خبر: 7711
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1397 - 12:35
اظهار نظر پرحاشیه دیگری از رئیس جمهوری آمریکا

فراتاب - گروه بین الملل: رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به تازه ترین نتایج نظرسنجی ها مدعی شد که محبوب تر از باراک اوباماست. این در حالی است که میانگین نظرسنجی ها پایین ترین حد محبوبیت را برای او نشان می دهد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری نوشت: در نظرسنجی راسموسن به ۵۰ درصد رسیدیم، بسیار بالاتر از رئیس جمهور اوباما در همین بازه زمانی. با همه مطالب ساختگی و اخبار جعلی، باورش سخت است! سپاسگزارم آمریکا، ما در حال انجام کارهای بزرگی هستیم.

محبوبیت ترامپ طبق نظرسنجی روزانه ریاست جمهوری راسموسن در ۱۲ آوریل به ۵۰ درصد رسید که دو درصد بالاتر از میزان محبوبیت ۴۸ درصد باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا در ۱۲ آوریل ۲۰۱۰ است.

در مقایسه میزان محبوبیت دموکرات ها و جمهوری خواهان، اوباما مکررا در نظرسنجی های راسموسن تا فوریه از ترامپ جلو بوده است. به عنوان نمونه، پنجم آوریل رضایتمندی از ترامپ در این نظرسنجی جناح راست ۴۹ درصد شد اما محبوبیت اوباما در فوریه ۲۰۱۰ به ۴۶ درصد رسید.

با این حال نتایج سایر نظرسنجی ها نشان می دهد ترامپ با محبوبیت ۵۰ درصدی فاصله دارد. طبق نظرسنجی ان بی سی نیوز و وال استریت ژورنال که یکشنبه منتشر شد، محبوبیت ترامپ ۳۹ درصد است. نتیجه نظرسنجی ای بی سی نیوز و واشنگتن پست هم نشان می دهد محبوبیت رئیس جمهوری آمریکا ۴۰ درصد شده است. اما مقایسه نظرسنجی ها نشان می دهد میانگین محبوبیت او از زمان آغاز این نظرسنجی ها از دولت ترومن در میان تمام روسای جمهوری آمریکا در پایین ترین حد است.

نظرات
آخرین اخبار