کد خبر: 7681
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1397 - 13:25

فراتاب - گروه بین الملل: «بسام راضی» سخنگوی ریاست جمهوری مصر گفت : اصول ثابت ما در مورد بحران سوریه ، حمایت از مردم و حقوق شهروندی، دولت قانونی و ارتش ملی این کشور است.

راضی در یک مصاحبه تلویزیونی، با بیان این که تحولات اخیر در بحران سوریه باعث نگرانی شدید مصر شده است، افزود: مصر از شبه نظامیان در سوریه دفاع نمی کند و مخالف تجزیه این کشور است. 
وی در خصوص این که آیا مصر از قبل در جریان حمله نظامی سه جانبه به سوریه بود یا نه گفت: با ما در این خصوص مشورتی نشده بود و از آن اطلاعی نداشتیم. 
از سوی دیگر «سامح شکری» وزیر خارجه مصر نیز در مصاحبه با شبکه «اون ای» گفت: قاهره در پی حفظ منافع مردم سوریه و پیشبرد راه حل سیاسی است. 
وی با تاکید بر این که کشورش همواره به دنبال حفظ یکپارگی سوریه و مخالف راه حل نظامی در آن است، افزود: حمله نظامی سه جانبه نتایجی در بر نداشت، چنین حملاتی باعث پیچیدگی بحران، گسترش تروریسم و ضربه به دولت مشروع سوریه می شود. 
شکری در مورد ادعای حمله شیمیایی توسط دولت سوریه به دوما گفت: ما اطلاعاتی مبنی بر استفاده دولت سوریه از اسلحه شیمیایی در دست نداریم. باید دراین زمینه تحقیقات لازم صورت گیرد وعامل اصلی شناسایی شود. 

نظرات
آخرین اخبار