کد خبر: 3038
تاریخ انتشار: 31 تیر 1395 - 17:25
شادی شبدال اف از اهداف ناتو و عربستان در آسیای مرکزی می گوید
شادی شبدال اف رهبر حذب کمونیست تاجیکستان از تلاش ناتو و عربستان در ناآرامی در آسیای مرکزی خبر داد.

 فراتاب- سرویس بین الملل: به نقل از سایت ایراس «شادی شبدال اف» رئیس حزب کمونیست تاجیکستان گفت: هدف اصلی ناتو ناآرام کردن کشورهای آسیای مرکزی است با سرمایه گذاری عربستان است.

رهبر حزب کمونیست تاجیکستان افزود: آمریکا و ناتو در عراق به بهانه رهبر دیکتاتور آن و در سوریه به بهانه مبارزه با تروریست و داعش حضور پیدا کرده و این کشورها را بمباران و وارد درگیری نظامی کردند.

وی تصریح کرد: ناتو و آمریکا در نظر دارند تا در کشورهای آسیای مرکزی و افغانستان با توپ و تانک و موشک دموکراسی ایجاد کنند.

به گفته شبدال اف، ناتو در افغانستان با شکست مواجه شد، اما قصد خروج از این کشور را ندارد.

رئیس حزب کمونیست تاجیکستان با تاکید بر اینکه برای ملت افغانستان، دموکراسی «بوش» و «کلینتون» لازم نیست، هدف آمریکا و ناتو در منطقه را به چالش کشیدن امنیت در «تبت»، «کشمیر»، «هند» و «چین» عنوان کرد.

شبدال اف در ادامه افزود: هدف نهایی ناتو به چالش کشیدن امنیت کشورهای آسیای مرکزی است که با سرمایه گذاری عربستان سعودی در حال شکل گیری است.

رئیس حزب کمونیست تاجیکستان با اشاره به اینکه در پشت سازمان‌های تروریستی منطقه نیز عربستان سعودی قرار دارد، تصریح کرد: اگرچه ما مخالف سرمایه گذاری این کشور در دیگر بخش ها نیستیم، اما ریاض با خودخواهی در نظر دارد در همه امور کشورهای منطقه دخالت کند.  

شبدال اف ابراز داشت: شیوخ عرب با وجود اینکه ادعای مسلمانی دارند اما همواره بر علیه مسلمان جهان اقدامات غیر اخلاقی و انسانی انجام می‌دهد که حتی غیر مسلمانان نیز از آن شرم دارند.

نظرات
آخرین اخبار