کد خبر: 2694
تاریخ انتشار: 19 تیر 1395 - 11:30
سید حسن خمینی:
فکر نمی کنم آقای ظریف تا به حال تلاشی برای روابط دو جانبه داشته باشند. بحث برجام که سیاست کلی جمهوری اسلامی بود انجام شد. ارتباطات ما هم طبیعتا در محدوده برجام بوده است. البته همیشه نگاه ما به آمریکایی ها بسته به رفتار آنها است.

فراتاب - گروه سیاسی: حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در گفت و گو با شبکه تلوزیونی جیو پاکستان به پرسش هایی در خصوص روابط ایران با کشورهای منطقه، پدیده گروههای تکفیری، بیداری اسلامی، انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا و... پاسخ داد.

به گزارش فراتاب به نقل از ایرنا، وی در این مصاحبه در پاسخ به پرسشی در مورد نسبت جناح های مختلف درون ایران با اندیشه امام گفت: من هیچ کدام از جریانات داخل ایران را به مخالفت با امام و اندیشه ایشان متهم نمی کنم. البته قرائت های مختلفی وجود دارد. همین امر نیز نقطه قوت اندیشه های امام است که امکان اجتهادها و قرائت های مختلف درون آن وجود داشته باشد. 
در بخش دیگری از این مصاحبه خبرنگار شبکه تلویزیونی پاکستان می پرسد: 'امام خمینی (س) آمریکا را شیطان بزرگ می دانست. با توجه به کارهایی که آقای ظریف انجام می دهد به نظر شما سیاست ایران در قبال آمریکا تغییر کرده است؟' 
سید حسن خمینی در پاسخ به این سوال گفت: فکر نمی کنم آقای ظریف تا به حال تلاشی برای روابط دو جانبه داشته باشند. بحث برجام که سیاست کلی جمهوری اسلامی بود انجام شد. ارتباطات ما هم طبیعتا در محدوده برجام بوده است. البته همیشه نگاه ما به آمریکایی ها بسته به رفتار آنها است.
پایگاه خبری جماران اعلام کرده است مشروح این مصاحبه متعاقبا منتشر می شود. حجت الاسلام والمسلمین 'سید حسین خمینی' در روز عید سعید فطر برای بازدید از دانشگاه امام خمینی (ره) به پاکستان سفر کرده است. یادگار امام در جریان این سفر با جمعی از علما و روحانیون شیعه در دانشگاه امام خمینی(ره) کراچی دیدار و با آنان در خصوص مسائل منطقه و جهان اسلام تبادل نظر کرد. 

مطالب مرتبط
نظرات
آخرین اخبار