«اسرافیل» پروانه ساخت گرفت | فراتاب
کد خبر: 3378
تاریخ انتشار: 11 مرداد 1395 - 16:20
همکاری مشترک مستانه مهاجر و آیدا پناهنده
فیلم سینمایی «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده و تهیه‌کنندگی مستانه مهاجر هفته گذشته پروانه ساخت گرفت.

به گزارش فراتاب، «اسرافیل» اولین فیلم سینمایی مستانه مهاجر در مقام تهیه کننده خواهد بود که به کارگردانی آیدا پناهنده اوایل مهرماه کلید خواهد خورد.

فیلمنامه‌ «اسرافیل» نوشته‌ی مشترک آیدا پناهنده و ارسلان امیری است و مستانه مهاجر به عنوان اولین تجربه‌ تهیه‌کنندگی خود این فیلم را تهیه خواهد کرد.

مستانه مهاجر  سالهاست به عنوان تدوینگر با فیلم سازانی مانند عباس کیارستمی، داریوش مهرجویی، تهمینه میلانی و ... همکاری داشته است و تدوین آثاری همچون «زندگی خصوصی»، «کارگران مشغول کارند»، «آتش‌بس»، «کنعان»، «سوپراستار»، «مرگ کسب و کار من است»، «سوت پایان»، «هاری»، «مردی که اسب شد» و «آب نبات چوبی» که در حال اکران است را در کارنامه خود دارد و با اسرافیل پا به عرصه‌ تهیه‌کنندگی در سینمای ایران نهاده است.

این فیلم، دومین فیلم سینمایی پناهنده است که فیلمنامه آن را با همکاری ارسلان امیری به نگارش درآورده است. امیری پیش از این نیز در دیگر فیلمهای تلویزیونی و سینمایی آیدا پناهنده به عنوان فیلم‌نامه نویس و تدوینگر همکاری کرده است.

«اسرافیل» درامی درباره چالشها و نیازهای عاطفی و روابط انسانی است. پیش تولید این فیلم سینمایی از هفته پیش آغاز شده و مذاکراتی با برخی بازیگران صورت پذیرفته است.

پیش‌بینی می‌شود تعدادی از عوامل و بازیگران فیلم سینمایی ناهید در دومین پروژه سینمایی آیدا پناهنده نیز همکاری کنند.

پناهنده، سال گذشته با فیلم سینمایی «ناهید» در بیش از 30 فستیوال جهانی حضور داشت و موفق به دریافت جوایز نوعی نگاه فستیوال کن 2015، راجر ایبرت فستیوال شیکاگو، انجمن منتقدان سینمای فرانسه و بهترین کارگردان فستیوال براتیسلاوا شده است.

منبع: سینما پرس

کلید واژه ها :
نظرات
آخرین اخبار