جهش صادرات نفت ایران در اسفند ماه | فراتاب
کد خبر: 334
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 18:43
شرق اروپا بازارجدید نفت ایران
مدیر امور بین‌الملل شرکت نفت از افزایش صادرات نفت ایران به بیش از ۱.۵ میلیون بشکه در روز در اسفند امسال خبر داد و گفت: کشورهای شرق اروپا بازار جدید ایران در پساتحریم هستند.

به گزارش فراتاب و به نقل از خبرگزاری مهر، سیدمحسن قمصری امروز در یک گفتگوی رادیویی درباره آخرین وضعیت صادرات نفت خام ایران، گفت: در ماه نخست لغو تحریم‌ها، (فوریه ۲۰۱۶ میلادی) حجم صادرات نفت خام ایران به یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران با اعلام اینکه پیش بینی می‌شود در ماه مارچ ۲۰۱۶ میلادی (اسفند ۱۳۹۴) حجم صادرات نفت خام ایران به یک میلیون و ۵۰۰ تا یک میلیون و ۵۶۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد، تصریح کرد: مهمترین افزایش تولید و صادرات نفت خام ایران روانه کشورهای اروپایی شده است.به زودی چندین محموله نفت دیگر به کشورهای اروپایی صادر خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه هم اکنون فروش و صادرات نفت خام ایران به مشتریان سنتی نفت خام کشور در اروپا آغاز شده است، اظهار داشت: به زودی چندین محموله نفت دیگر به کشورهای اروپایی صادر خواهد شد.

قمصری از کشورهای شرق اروپا به عنوان مهمترین بازار جدید نفت ایران در پساتحریم یاد و خاطرنشان کرد: در صورت توافق برای نخستین بار نفت ایران روانه بازارهای شرق اروپا می‌شود.

به گزارش مهر، اخیرا شرکت‌های ویتول سوئیس، او ام ال مجارستان، جمهوری چک و برخی از کشورها و شرکت‌های بلوک شرق اروپا برای خرید نفت خام از ایران اعلام آمادگی کرده اند.

در همین حال، اولین محموله نفت خام فروخته شده توسط شرکت ملی نفت ایران به شرکت لوک اویل روسیه روانه یک پالایشگاه در رومانی در شرق اروپا شده است.

کلید واژه ها :
نظرات
آخرین اخبار