محقق ایرانی جایزه نمایشگاه نورنبرگ آلمان را از آن خود کرد | فراتاب
کد خبر: 11073
تاریخ انتشار: 14 آبان 1398 - 14:25
اخبار پزشکی:
دکتر "حمیدالله افراسیابیان" متخصص طب سنتی به عنوان محقق ایرانی به دلیل تولید داروی گیاهی کبد چرب و کِرِم گیاهی پلاکتی جوان سازی پوست، موفق به دریافت جایزه ویژه هیات داوران نمایشگاه نورنبرگ آلمان (IENA) شد.

فراتاب_ علمی: نمایشگاه نورنبرگ آلمان (IENA) سالیانه برگزار می‌شود و از بزرگترین گردهمایی‌های محققان و صاحب نظران این کشور محسوب می‌شود. برنامه امسال با مشارکت و همکاری مجموعه‌هایی از جمله فدراسیون بین‌المللی مخترعین برگزار شده است.

نمایشگاه نورنبرگ آلمان از ۳۰ اکتبر تا چهار نوامبر ۲۰۱۹ برگزار شده است. در این نمایشگاه تقریبا یک هزار اختراع از ۵۰ کشور مطرح دنیا ارایه شد که نشان می‌دهد این مجموعه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین گردهمایی‌های محققان و صاحب نظران دنیا است. این گردهمایی بین المللی به سه بخش تقسیم می شد که شامل "اختراعات صنعتی"، "تحقیقات علمی و صنعتی عمومی" و "تحقیقات آکادمیک و دانشگاهی" است.

جایزه این گردهمایی در قالب چهار بخش شامل طلا، نقره، برنز و ویژه هیات داوران بوده است. جایزه ویژه بخش هیات داوران بالاترین جایزه این نمایشگاه بین‌المللی محسوب می‌شود و شامل هفت جایزه برگزیده بود که محقق ایرانی به عنوان یکی از برگزیدگان جایزه ویژه هیات داوران انتخاب و معرفی شد.

دکترحمید الله افراسیابیان متخصص طب سنتی روز سه شنبه در گفت با خبرنگار علمی ایرنا افزود: باتوجه به کسب مقام اول نمایشگاه بین‌المللی سوئیس، مدال طلای نمایشگاه بین‌المللی سیلیکون ولی آمریکا و مقام اول نمایشگاه بین‌المللی کرواسی، به این نمایشگاه دعوت شده و موفق به کسب جایزه ویژه هیات داوران نمایشگاه بین المللی نورنبرگ آلمان شدم.

وی اظهار داشت: با توجه به ثبت اختراع و تولید "داروی گیاهی کبد چرب" و "کِرِم گیاهی پلاکتی جوان سازی پوست"، توانستم به این موفقیت دست یابم و به عنوان یکی از برگزیدگان هیات داوران این نمایشگاه باشم.

افراسیابیان با اشاره به اینکه این ضُماد طبیعی راه نفوذ مناسب‌تر پلاکت‌های خون به پوست را فراهم کرده و سبب جوان سازی پوست می‌شود، گفت: این کِِرِم، پوست را جوان می‌کند و کلاژن‌های پوست را بازسازی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه داروی گیاهی برای رفع التهاب کبد و جمع شدن چربی اضافه کبد طراحی و تولید شده است، گفت: کبد چرب شایع‌ترین بیماری دنیاست و به این بیماری هم "مرگ خاموش" گفته می‌شود و ۴۰ درصد ایرانی‌ها هم کبد چرب دارند.

متخصص طب سنتی ادامه داد: بنابه گفته‌های صاحب نظران، تاکنون هیچ داروی شیمیایی برای درمان کبد چرب تولید نشده است، اما فعالیت چند ساله نتیجه داد و ترکیب سه عصاره گیاهی و فناوری نانو، موفق به تولید این دارو شدیم.

نظرات
آخرین اخبار